King Wilki Morskie przegrywają w derbach i oddalają się od czołowej ósemki

Koszykarze King Wilków Morskich Szczecin nadal nie mogą poradzić sobie z największą bolączka tego sezonu, a więc ustabilizowaniem formy.

Podopieczni Marka Łukomskiego to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn w koszykarskiej Tauron Basket Lidze. Po dwóch zwycięstwach oraz minimalnej porażce ze Stelmetem Zielona Góra, szczecinianie przegrali bardzo ważne spotkanie z AZS-em Koszalin 86:93. Walka o prymat w regionie była w środę kwestią drugorzędną, obie drużyny chciały wyszarpać zwycięstwo, żeby zbliżyć się do czołowej ósemki.

Falstart nie miał konsekwencji

W przeciwieństwie do ostatniego spotkania, szczecińska wataha przespała pierwszą kwartę, którą przegrała 17:24, straty niwelując dopiero w samej końcówce. W kolejnych dziesięciu minutach było już znacznie lepiej. Za trzy punkty trafił Brandon Brown, a potem na właściwe obroty wskoczył Paweł Kikowski i Wilki Morskie na przerwę schodziły z wynikiem 47:48, co oznaczało, że wciąż są w grze o niezwykle ważne zwycięstwo.

Zwycięstwo wypuszczone na ostatniej prostej

Trzecią kwartę znowu nieco skuteczniej rozpoczęli koszalinianie, ale będący w dobrej formie Russel Robinson z pomocą Michała Nowakowskiego udaremnili kolejną ucieczkę gospodarzy i przed decydującym fragmentem meczu Wilki miały tylko trzy punkty straty.

Ostatnią kwartę rozpoczęły natomiast od świetnej serii 8:0. Wydawało się, że szczecinianie wyciągnęli wnioski z lekcji udzielonej im ostatnio przez Stelmet i nie wypuszczą już prowadzenia do końcowej syreny. Niestety na finiszu po raz kolejny zawodnikom Łukomskiego przytrafiły się proste błędy oraz pasywność w ataku. AZS odrobił straty, wyszedł na prowadzenie i wygrał cały mecz 93:86.

Wilki Morskie nie maja jednak czasu na rozpamiętywanie tej porażki, ponieważ już w sobotę grają na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Treflem Sopot. Jeśli znowu nie wygrają, sytuacja stanie się mocno skomplikowana.

AZS Koszalin - Wilki Morskie Szczecin 93:86 (24:17, 24:30, 26:24, 19:15)

King Wilki: Kikowski 17, Robinson 16, Gaines 14, Leończyk 13, Aiken 8, Nowakowski 7, Nikolić 4, Brown 3, Majcherek 2, Majewski 2, Garbacz 0.