Radomiak lepszy w sparingu od I-ligowca z Siedlec

Piłkarze II-ligowego Radomiaka Radom, okazali się lepsi od I-ligowej Pogoni Siedlce i w drugim swoim meczu kontrolnym - różnicą dwóch goli pokonali rywala.

Zgodnie z przewidywaniami Radomiak mecz w Siedlcach rozpoczął bez najlepszego strzelca II - ligi Rossi'ego Leandro. Zawodnik w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację stawu skokowego. Na bocznym boisku Pogoni na próżno było także szukać Krystiana Putona (kontuzja mięśniowa), jak i trzech młodzieżowców: Macieja Filipowicza, Michała Janika i Rafała Stróżki. Piłkarze ci mają zostać wypożyczeni na rundę wiosenną do klubów III ligi z regionu radomskiego.

Tymczasem podobnie jak to miało miejsce podczas pierwszej gry kontrolnej w Radomiu, gdzie Zieloni zremisowali ze Zniczem Pruszków, trener Jacek Magnuszewski postanowił przyjrzeć się poczynaniom wszystkich swoich podopiecznych, których miał do dyspozycji. Dlatego też większość z nich zaprezentowała się przez minimum 45. minut.

Tym razem w wyjściowej jedenastce w bramce pojawił się Adrian Szady. Golkiper, który kilkoma udanymi interwencjami - zwłaszcza w końcówce sparingu ze Zniczem - uratował kolegów od porażki, i tym razem spisał się bez zarzutów. Pozyskany z Lecha Poznań 18-latek, nie dał się zaskoczyć w ciągu 45. minut, a że i radomianie nie zdołali wpisać się na listę strzelców, to pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

Co ciekawe po raz pierwszy w barwach Radomiaka w 2016 roku, zaprezentował się w tym czasie również Maciej Wasilewski, który pauzował w starciu ze Zniczem, i także on pokazał się z dobrej strony.

Po zmianie stron, na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka Radomiaka, a na prawej stronie obrony zaprezentował się Jakub Cieciura, który w dniu meczu kończył 33-urodziny. Zaledwie 15. minut po wejściu na murawę Cieciura mógł wraz z kolegami z drużyny cieszyć się z prowadzenia, a jego autorem został David Kwiek. W ten sposób, ofensywny pomocnik Zielonych podsumował okres przewagi II-ligowca, nad podopiecznymi Marcina Sasala.

Drugą i jak się miało później okazać ostatnią bramkę w sparingu, strzelił w 83. minucie Paweł Wolski.

Najbliższym rywalem Zielonych będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), a do gry kontrolnej dojdzie w sobotę 6 lutego.

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 0:2 (0:0)

Bramki: Kwiek (60.), Wolski (83.)

Radomiak I połowa: Szady - Wasilewski, Kościelny, Świdzikowski, Sulkowski, Mikołajczak, Chrabąszcz, Gawron, Brągiel, Kwiek, Śliwiński (32. Ropski).

II połowa: Kula - Cieciura, Jędrzejczyk, Kucharski, Sulkowski (68. Wasilewski), Wolski, Agu, W. Puton, Brągiel (68. Mikołajczak), Radecki, Kwiek (60. Ropski).

Więcej o: