Górnik Zabrze. Gwiazdy przyjadą na Roosevelta? Manchester i Roma na liście życzeń!

W ramach promocji nowego stadionu Górnika Zabrze na Roosevelta może zjechać jeden z europejskich gigantów. Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, przyznaje, że w Zabrzu chętnie ugościliby Manchester City albo Romę.

Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

Na stadionie Górnika trwają przygotowania do derbów z Ruchem Chorzów (21 lutego). Jednocześnie w Zabrzu starają się jednak o to, by w najbliższym czasie ugościć jedną z topowych drużyn Europy. Potwierdza to Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, będącego właścicielem Górnika.

Który zespół mógłby zawitać na Roosevelta? - Skoro miałby to być ktoś z europejskiej czołówki, to od razu przychodzą na myśl Manchester City i AS Roma. Przed laty Górnik toczył przecież z nimi pamiętne boje - zagadujemy.

- Rzeczywiście, te kluby są w kręgu naszych zainteresowań - przyznaje Lewandowski. - Pewne utrudnienie stanowi natomiast Euro 2016, bo późną wiosną, kiedy chcielibyśmy zorganizować taki mecz, najlepsi zawodnicy będą zajęci przygotowaniami do turnieju - dodaje wiceprezydent miasta.

Przyjazd znanej drużyny to oczywiście element promocji nowego stadionu Górnika (choć nie wiadomo, kiedy zostanie wybudowana czwarta trybuna). Przypomnijmy, że zeszłego lata tym tropem poszli w Tychach, zapraszając na dopiero co ukończony obiekt 1. FC Koln.

Więcej o: