Lech Poznań wypożyczył swojego pomocnika do klubu z pierwszej ligi aż na półtora roku

Jakub Serafin został wypożyczony z Lecha Poznań do Bytovii Bytów. Blisko 20-letni pomocnik, który niespełna rok temu zadebiutował w ekstraklasie, może spędzić w Bytowie najbliższe półtora roku.

Okres wypożyczenia Jakuba Serafina jest dość długi (do końca sezonu 2016/17), ale poznański klub zagwarantował sobie prawo do ściągnięcia piłkarza do siebie podczas dwóch najbliższych okresów transferowych, a więc latem tego roku i na początku przyszłego.

Pierwszą część tego sezonu Jakub Serafin spędził w innym klubie z pierwszej ligi, GKS Bełchatów. Zagrał w szesnastu meczach (piętnastu ligowych), w którym osiem razy wychodził w podstawowym składzie. Po zakończeniu rundy spadkowicz z ekstraklasy zrezygnował z młodego lechity i ten udał się na testy do Bytovii. Przeszedł je pomyślnie i teraz będzie jej zawodnikiem. Zespół z Bytowa zajmuje dwunaste miejsce w tabeli i ma trzy punkty mnie od dziewiątego w stawce GKS Bełchatów.

W pierwszym zespole Kolejorza Jakub Serafin zaliczył trzy występy (dwa w lidze) i został mistrzem Polski.

Przypomnijmy, że wiosnę w pierwszej lidze spędzi też Dariusz Formella, który wyjechał ze zgrupowania Lecha Poznań i dołączył do obozu Arki Gdynia, która jest wiceliderem i walczy o awans do ekstraklasy.

Więcej o: