Górnik Zabrze rzuca wyzwanie Ruchowi Chorzów. Bitwa o Górny Śląsk

Górnik Zabrze ruszył z akcją promocyjną, która obejmie wszystkie śląskie miasta związane z klubem z Roosevelta.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

- Kampania promocyjna ruszyła w ostatni piątek. Rozpoczęła się od wieszania bilbordów reklamujący Górnika i zbliżające się Wielkie Derby Śląska. Banery znajdą się we wszystkich śląskich miastach związanych z Górnikiem. Do tego dojdzie reklama radiowa. Promocja na pewno nie ograniczy się tylko spotkania z Ruchem. Chcemy być widoczni na Śląsku. Rok 2016 będzie naszym zdaniem przełomowym dla klubu. Otwarcie nowego stadionu, to także nowe otwarcie dla klubu. Duże wyzwanie dla marketingu. Trwają zawansowane prace nad nową stroną internetową klubu. Ważną, nową wizytówką Górnika, będzie też klubowy sklep, który znajdzie się w pasażu stadionu - opisuje Bartłomiej Perek, dyrektor ds. marketingu.

Ekspansja Górnika na miasta Górnego Śląska, to także wyzwanie rzucone Ruchowi Chorzów, który często przypomina, że jest klubem całej aglomeracji.

- W tej chwili koncentrujemy się przede wszystkim na meczu otwarcia. Nie chcę za dużo zdradzać, bo atrakcji będzie wiele, ale na pewno kibice zyskają nowy szal. Dwustronny - z jednej Górnik, a z drugiej Wielkie Derby Śląska - mówi Perek, który przesądza, że do życia wraca także klubowy miesięcznik, czyli "Magazyn Górnik".

Więcej o: