Górnik Zabrze. Bawialnia na Arenie Zabrze? Co jeszcze znajdzie się na stadionie

Arena Zabrze - nowy stadion Górnika - to nie tylko boisko i trybuny, ale prawie cztery tysiące metrów kwadratowych powierzchni komercyjnych. Jak zostaną zagospodarowane?

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

Nowy stadion Górnik zacznie służyć kibicom 21 lutego, gdy na obiekcie zostaną rozegrane Wielkie Derby Śląska. Na Arenie Zabrze znajdują się również powierzchnie komercyjne, których wynajem pozwoli obniżyć koszty utrzymania obiektu.

- Do wykorzystania jest 4 800 metrów kwadratowych. Na pewno powstanie muzeum zabrzańskiego sportu, które zajmie powierzchnię 1,6 tysiąca metrów kwadratowych. Na stadionie znajdzie się też miejsce dla klubu fitness. Firma, która będzie nim zarządzać właśnie wchodzi na plac budowy - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki "Stadion w Zabrzu".

Część stadionowych pomieszczeń będzie również wykorzystywana przez klub. - Jesteśmy zainteresowani przejęciem powierzchni po lewej stronie pasażu. Chcemy tam zorganizować sklep klubowy oraz sklep ze sprzętem sportowym. Nie wyobrażamy sobie również, żeby na stadionie zabrakło pubu z prawdziwego, piłkarskiego zdarzenia. Myślimy również o sali bankietowej oraz konferencyjnej - wylicza Marek Pałus, prezes klubu.

Górnik chce też stworzyć na Arenie Zabrze miejsce dla najmłodszych kibiców śląskiej drużyny. Biznes plan tego przedsięwzięcia właśnie się tworzy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA