Ruch Chorzów. Rafał Grodzicki: Nie myślę o Wielkich Derbach Śląska

Rafał Grodzicki, kapitan Ruchu Chorzów jest dobrej myśli przed startem rundy wiosennej Ekstraklasy

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Ruch Chorzów zakończył zgrupowanie w Nikozji. Teraz przed niebieskimi praca na własnych obiektach i mecz z Zagłębiem Lubin - na inaugurację wiosny - który odbędzie się już 12 lutego.

- Jeśli chodzi o mnie, to cały czas mam w głowie mecz z Zagłębiem. To dla nas bardzo istotne spotkanie. Naszym celem jest utrzymanie się w górnej ósemce, ale do tej pory za każdym razem zakładaliśmy, że najważniejsze jest każde kolejne spotkanie, dlatego nie zmieniam podejścia. Nie myślę o tym, na którym miejscu zakończymy sezon, nie myślę o Wielkich Derbach Śląska, myślę o Zagłębiu. Jeżeli zdobędziemy komplet punktów, chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej sytuacji będziemy - mówi Grodzicki.

Kapitan Ruchu jest dobrej myśli. Zimą niebiescy przegrali tylko jeden sparing. Na koniec zgrupowania na Cyprze Ruch okazał się słabszy od Dinama Bukareszt (0:1).

- Zrobiliśmy postęp jeśli chodzi o bronienie, ale nie w samej linii defensywy, tylko ogólnie jako zespół. Zaczęliśmy bronić wszystkimi zawodnikami, w wielu momentach fajnie to wyglądało, że jeden za drugiego wskakiwał w lukę, jeden drugiego asekurował, tak powinno być. Jesteśmy w stanie teraz przenieść to na boiska ligowe i pokazać, że Ruch może słynąć również z gry obronnej - podkreśla Grodzicki.

Więcej o: