Tałant Dujszebajew już tylko z Vive Tauron Kielce. Czy poprowadzi polską kadrę?

Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec Vive Tauron Kielce, nie jest już trenerem reprezentacji Węgier - informuje oficjalna strona Węgierskiego Związku Piłki Ręcznej. To efekt słabej postawy Madziarów na mistrzostwach Europy w Polsce.

Węgrzy na Euro spisali się jeszcze gorzej niż reprezentacja Polski - zajęli dopiero dwunaste miejsce. Wygrali zaledwie jedno spotkanie z Czarnogórą, a aż pięć przegrali (z Rosją, Hiszpanią, Danią, Niemcami i Szwecją). W efekcie stracili szansę na udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio. A to był podstawowy warunek, by Dujszebajew mógł dalej pracować z kadrą Węgier. Jego kontrakt wygasał 31 stycznia przyszłego roku, ale został przedwcześnie rozwiązany. A zatem Dujszebajew pracował z Madziarami 17 miesięcy.

Nieoficjalnie mówiło się, że trener z Kirgistanu może poprowadzić reprezentację Polski piłkarzy ręcznych, która po nieudanym Euro zwolniła Niemca Michaela Bieglera. - Moim marzeniem jest poprowadzić kadrę Polski - podkreślał Dujszebajew. Według naszych informacji Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie będzie jednak chciał zatrudnić właśnie Dujszebajewa.

W "Magazynie Kielce" : Okładka Magazynu KielceOkładka Magazynu Kielce Studio Gazeta

 

Wierzą w Świętowita i innych bogów, obchodzą Dziady, pielęgnują słowiańskie zwyczaje sprzed lat. Grzegorz Walczak przedstawia świętokrzyskich rodzimowierców.

 

- Wieś patrzyła, jak katowana jest cała rodzina. I milczała - reportaż Marcina Sztandery

 

Karol Bielecki gra na mistrzostwach Europy, a Żorż smakuje w jego restauracji. Sprawdź, co poleca

 

Czytaj wszystkie teksty z "Magazynu Kielce" .

 

Dołącz do nas na Facebooku.

Więcej o: