Futbolistów amerykańskich z Zielonej Góry dotknął zaszczyt z okazji Super Bowl

W najbliższą niedzielę odbędzie się najważniejsze futbolowe wydarzenie sezonu 2015 - jubileuszowe, 50. Super Bowl. Co to ma wspólnego z Dragons Zielona Góra? Przedstawiciele zielonogórskiego klubu dostali zaproszenie na wyjątkową imprezę.

Super Bowl - mecz, który na całym świecie przyciąga miliony widzów. Mecz, podczas którego reklamy osiągają niebotyczne ceny kilku milionów dolarów. Ale i w Polsce każdego roku to wydarzenie staję się co raz popularniejsze, pojawia się co raz więcej tzw. Super Bowl Party - imprez, które wzorowane są tym, co dzieje się za oceanem.

W tym roku taka impreza odbędzie się również w Warszawie, a dokładnie w amerykańskiej Ambasadzie, a jej gospodarzem będzie Paul Wayne Jones, który w 2015 r. objął posadę w placówce w Polsce. Zielonogórzanie mogą czuć się wyróżnieni, dwóch przedstawicieli drużyny Dragons Zielona Góra otrzymało zaproszenia na tę imprezę.

- Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie, które pokazuje, że nie tylko Dragons Zielona Góra, ale i całe nasze miasto doceniane jest przez naszych amerykańskich partnerów. Dla nas najważniejsze jest to, że w ten sposób będziemy swego rodzaju ambasadorami Zielonej Góry i niemal całej futbolowej Polski. Wiemy bowiem, że ilość zaproszonych gości jest bardzo mała. Co ciekawe, będzie to nasza kolejna impreza tego typu. Drugi raz w ciągu dwóch lat będziemy mieli bowiem okazję wziąć udział Super Bowl Party w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Dobrze pamiętamy naszą poprzednią wizytę u Stephena Mulla, który do poprzedniego roku pełnił funkcję Ambasadora USA w naszym kraju i tym bardziej cieszymy się na ten wyjazd - powiedział Tomasz Dzida, prezes Dragons Zielona Góra.

Zielonogórskie Smoki szykują się obecnie do sezonu 2016, w którym po raz pierwszy w historii klubu wystawią dwie drużyny. W tym roku w rozgrywkach wystąpią bowiem seniorzy i juniorzy Dragons. Nasi futboliści przypominają, że każdy może spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim, nadal trwa bowiem otwarta rekrutacja do obu drużyn.

Więcej o: