Poważna kontuzja siatkarza AZS. To koniec sezonu?

Prawdopodobnie do końca tegorocznych rozgrywek kibice nie zobaczą na parkiecie Brama van den Driesa. Powodem absencji atakującego olsztyńskich akademików jest operacja stawu skokowego.

Siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn do tej pory wystąpił w 11 spotkaniach, w których zdobył 192 punkty. Od dwóch miesięcy zmagał się on jednak z urazem stawu skokowego. Odpowiednie leczenie oraz fizjoterapia umożliwiły zawodnikowi wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Belgii, która brała udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich (5-10 stycznia).

Jak się później okazało, po powrocie ze zgrupowania zawodnik uskarżał się na nasilone dolegliwości i bóle. Badania wykazały dodatkowe uszkodzenia w obrębie stawu skokowego. Sztab medyczny klubu ostatecznie zadecydował, że Bram Van Den Dries zostanie poddany operacji, która odbędzie się w Belgii .

W tej sytuacji klub w miejsce Belga może pozyskać nowego zawodnika. Jedną z nowości tegorocznego sezonu PlusLigi (oprócz braku standardowej fazy play-off) jest tzw. transfer medyczny. Zespół może pozyskać nowego siatkarza w momencie, gdy kontuzjowany będzie zawodnik podstawowego składu, poza tzw. oknem transferowym. - Być może będziemy chcieli skorzystać z takiej opcji - mówi Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn. - Z drugiej strony nie jest to takie proste. Trudno jest znaleźć dobrego atakującego w Europie, który byłby wolnym zawodnikiem i pasowałby do naszej koncepcji gry.

Dla belgijskiego atakującego obecny sezon jest debiutem w polskiej ekstraklasie. Bram van der Dries ostatnio bronił barw tureckiego Maliye Milli Piyango Ankara i był czołową postacią tamtejszych rozgrywek. Pod względem zdobytych punktów zajął trzecie miejsce w całej lidze. Wcześniej z powodzeniem występował także we Włoszech czy Francji. Jego największym osiągnięciem jest jednak wygranie z reprezentacją Belgii Ligi Europejskiej (2013 r.), gdzie został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.

Obecnie siatkarze z Olsztyna w tabeli PlusLigi zajmują 8. miejsce. Kolejne spotkanie zespół AZS-u rozegra w najbliższą niedzielę, w hali Urania z Cuprum Lubin. Początek meczu o godz. 17.30.

Więcej o: