Wioślarz Bartek Donarski pierwszym mistrzem Polski w 2016 roku

Zawodnik Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w płockiej Siedemdziesiątce wywalczył złoty medal w kategorii juniorów. 25. Mistrzostwa Polski w wioślarstwie halowym odbyły się w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Bartek Donarski, na co dzień trenuje pod okiem trenera Jerzego Podsędka, był jednym z faworytów. I nie zawiódł. - Jego sukces jest tym większy, że pokonał setkę zawodników w kategorii do lat 18 - mówi Jacek Karolak, prezes PTW Płock. - Obecnie jest najsilniejszym juniorem w Polsce i zarazem naszą nadzieją na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się w sierpniu w Rotterdamie.

Dodajmy, że wioślarz z Płocka w pokonanym polu zostawił rywala z Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszego z nich wyprzedził o dwie sekundy, a drugiego o pięć sekund.

We Wrocławiu bardzo dobrze zaprezentowali się też inni zawodnicy z Płocka. Janek Domeradzki, który startuje w juniorach młodszych ścigał się z rywalami o dwa lata starszymi od siebie i zajął 5 miejsce. Kuba Aleksandrowicz ukończył rywalizację na ósmym miejscu, a Rafał Pietrasiak był dwunasty. - Ten ostatni, podobnie jak Janek Domeradzki jest jeszcze juniorem młodszym. Ale przy takim podejściu do treningu jak teraz, obaj będą naszymi nadziejami na następne lata - podkreśla prezes Karolak.

Na mistrzostwach wystartowało blisko 400 najlepszych wioślarzy i wioślarek z całego kraju. Zawodnicy z reprezentacji mieli we Wrocławiu obowiązkowy sprawdzian, dlatego nie zabrakło uczniów płockiego SMS-u (19 zawodników i cztery zawodniczki). Większość z nich poprawiła swoje życiowe wyniki. Wśród zawodników z kategorii młodzieżowej i seniorów najlepiej spisali się: Łukasz Krajewski, Marcin Krysiński i Piotr Szczepański.

Więcej o: