Najlepsi sportowcy nagrodzeni przez prezydenta

W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera odbyło się sportowe podsumowanie Roku Sportowego 2015. Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymało 132 sportowców, którzy odnosili sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Nagrodzeni zostali nie tylko zawodnicy i zawodniczki, ale także trenerzy, którzy przygotowali ich do tych sukcesów, działacze, a także najlepsze kluby. W uroczystości wzięli udział: prezydent Lublina Krzysztof Żuk, z-ca prezydenta ds. sportu Krzysztof Komorski, dyr. Wydziału Sportu i Turystyki UM - Jakub Kosowski, który też - jak zwykle z dużą swadą prowadził spotkanie, a także dyrektorzy lubelskich szkół. - Wyniki naszych sportowców w znacznym stopniu przyczyniły się do promocji naszego miasta nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami - podkreślił prezydent Żuk. - Mamy świetną infrastrukturę, i organizujemy coraz więcej imprez najwyższej rangi. Z wielkim uznaniem spotkały się organizowane na przez lubelski AZS UMCS grudniowe mistrzostwa Polski w pływaniu. Wracając jeszcze do sportowców, to mam nadzieję, że odniesione przez nich sukcesy będą impulsem do dalszego rozwoju ich karier.

Team Rio, Team Tokio

Podczas uroczystości ogłoszono także, że do programu Team Rio 2016, który wspiera sportowców w przygotowaniu do igrzysk olimpijskich i liczy 11 osób dołączą trzy kolejne: pływaczka UKS Skarpa Lublin Ludwika Szynal, sprinterka AZS UMCS Lublin Małgorzata Kołdej i bokser Olimpu Lublin Adrian Kowal.

Powołany został też Team Tokio 2020, do którego włączono najzdolniejszych sportowców - na razie tylko zawodniczki, mających przy włożeniu olbrzymiej pracy szanse na wyjazd do Japonii. Są to: pływaczki Skarpy Wiktoria Czarnecka i Gabriela Bernat, lekkoatletka Alicja Wrona i pływaczka Julia Adamczyk (obie AZS UMCS) oraz reprezentująca strzelectwo sportowe Patrycja Baszeń.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU