Tenisistka Returnu Młodzieżową Mistrzynią Polski

Weronika Falkowska z RKT Returnu Radom sprawiła ogromną niespodziankę, i w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 21, zdobyła złoty medal w grze indywidualnej!

Tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie do lat 21, odbyły się na kortach w Bytomiu. Udział w nich wzięła m.in. reprezentantka RKT Returnu Radom - Weronika Falkowska. Nie tak dawny nabytek radomskiego zespołu, w imprezie tej rangi wystartowała po raz pierwszy i mając zaledwie 15 lat, musiała toczyć boje z dużo starszymi od siebie koleżankami.

Jedna z najmłodszych uczestniczek mistrzostw nic sobie z tego nie robiła i w pierwszej rundzie, w dwóch setach pokonała Magdalenę Zajdę. Kolejne trzy mecze, łącznie ze spotkaniem półfinałowym - również Falkowska zakończyła na swoją korzyść w dwóch setach. Finał zapewniła sobie pokonując - Weronikę Foryś z warszawskiej Legii.

Tymczasem w spotkaniu finałowym rywalkom naszej tenisistki była Agata Bieńkowska z WTT Wejherowo, uchodząca za jedną z największych faworytek do zdobycia tytułu. Bieńkowska pomimo, że jest o cztery lata starsza od Falkowskiej, to jeszcze sklasyfikowana jest w rankingu WTA - miejsce 1019.

Te cyfry wcale nie przeszkodziły młodej zawodniczce Returnu w odniesieniu upragnione triumfu, i ta w dwóch partiach 6:3 6:4, pokonała rywalkę!

Wyniki

W. Falkowska - Magdalena Zajda (Advantage Bielsko Biała) 6:2 6:4

W. Falkowska - Julia Przybylska (AZS Poznań) 6:3 7:5

W. Falkowska - Adrianna Sosnowska (Winners Łódź) 6:2 6:2

W. Falkowska - Weronika Foryś (Legia Warszawa) 6:3 6:2

W. Falkowska - Agata Bieńkowska (WTT Wejherowo) 6:3 6:4.

Więcej o: