Rzeszów bez żużla? Stal Rzeszów zostanie sprzedana?

Jeśli Stal Rzeszów do końca lutego nie dojdzie do porozumienia z zawodnikami odnośnie spłaty im należnych pieniędzy, spółka może zostać sprzedana. Chęć jej przejęcia wyraził zespół ŻKS-u Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Sensacyjną informację podał w niedzielę serwis SportoweFakty . ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski jest zainteresowana przejęciem spółki Speedway Stal Rzeszów S.A. To czarny scenariusz, ale realny. Do końca lutego Stal musi bowiem dogadać się z byłymi zawodnikami, którym za poprzedni sezon musi oddać należne pieniądze. To kwota ponad dwóch mln złotych. Jeśli nie uda się wypłacić tych pieniędzy, bądź spółka nie dogada się z żużlowcami odnośnie spłaty długów w ratach, drużyna nie wystartuje w rozgrywkach ligowych, w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

W poniedziałek przedstawiciele Stali, na czele z prezesem Andrzejem Łabudzkim mają gościć w rzeszowskim ratuszu i rozmawiać o wsparciu finansowym ze strony prezydenta, Tadeusza Ferenca. Ten nie ukrywał i nie ukrywa, że pomoże drużynie, ale długów za poprzedni sezon nie zamierza spłacać. Stal ma dostać pieniądze na nadchodzący sezon. Mówi się o kwocie rzędu 800 tys. zł. Przypomnijmy, że Stal w poprzednim sezonie utrzymała się z PGE Ekstralidze. W barażu dwukrotnie pokonała... ŻKS Ostrovię. Na skutek problemów finansowych zespół z Rzeszowa nie otrzymał licencji na starty w ekstraklasie. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego natomiast nie przystąpiła do procesu licencyjnego.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Dawid Lampart zostaje w Stali Rzeszów. Duńczyk i Węgier zakontraktowani

Więcej o: