Ostatni sparing Wisły w Turcji. Hajduk Split pokonany

Piłkarze Wisły pokonali 1:0 Hajduk Split. Zwycięskiego gola strzelił Jakub Bartosz

Trener Tadeusz Pawłowski dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. W bramce rozpoczął Michał Buchalik, od pierwszej minuty zagrał również Arkadiusz Głowacki, Rafał Pietrzak wrócił na nominalną pozycję na lewej obronie, a w pomocy i ataku zobaczyliśmy Rafaela Crivellaro i Rafała Boguskiego.

Przez pierwsze minuty spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. Piłkarze obu drużyn grali zdecydowanie w defensywie. Pierwszą w meczu groźną akcję przeprowadzili piłkarze z Chorwacji. W 10. minucie jeden z zawodników Hajduka wbiegł z piłką w pole karne wiślaków, lecz dobrą interwencją popisał się Łukasz Burliga, który nie dopuścił do strzału z bliska. Dwie minuty później piękną interwencją popisał się Buchalik.

W 13. minucie uderzył Crivellaro, ale obok słupka. Sto dwadzieścia sekund później lewą stroną w pole karne wbiegł Donald Guerrier, którego skutecznie zatrzymali chorwaccy obrońcy.

W 18. minucie kolejną dobrą interwencję odnotował Buchalik, który pewnie obronił strzał z lewej strony pola karnego. Kolejną dobrą akcję piłkarze Wisły rozegrali w 27. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Guerrier, piłka trafiła do Richarda Guzmicsa, ale jego strzał głową był nie zagroził bramce. W 32. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Witalij Bałaszow, ale Pietrzak główkował obok słupka.

Cztery minuty przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść chorwaccy piłkarze. Najpierw dobry strzał z dystansu sparował Buchalik, a następnie, po dośrodkowaniu, piłkarz Hajduka uderzył niecelnie z bliska.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków drużyny ze Splitu, lecz dobrze interweniował Michał Miśkiewicz lub strzały rywali blokowali obrońcy.

Na pierwszą dobrą akcję w drugiej połowie meczu w wykonaniu Wiślaków czekać trzeba było do 65. minuty. Z lewej strony kilku rywali przedryblował Bałaszow, dośrodkował, ale do piłki nie doszedł żaden z krakowian.

W 77. minucie wiślacy powinni objąć prowadzenie. Kontrę wyprowadził Crivellaro, który odegrał do Krzysztofa Drzazgi. Młody napastnik podał do Bałaszowa, ae jego strzał w długi róg okazał się minimalnie niecelny.

Najlepszą sytuację w meczu z Hajdukiem wiślacy stworzyli w 81. minucie, kiedy po dobrej indywidualnej akcji Crivellaro zagrał do Jakuba Bartosza, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Wisła Kraków - Hajduk Split 1:0 (0:0)

Gol: 1:0 Bartosz (81.)

Wisła: Buchalik (46. Miśkiewicz) - Burliga (46. Jović), Guzmics, Głowacki, Pietrzak - Guerrier (63. Bartosz), Małecki (46. Cywka), Uryga, Bałaszow - Crivellaro, Boguski (46. Drzazga).

źródło: Okazje.info