Asseco Resovia zdominowała BBTS. Świetne skrzydła rzeszowian [STATYSTYKI]

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali w Bielsku-Białej BBTS 3:0, a do zwycięstwa poprowadziła ich dwójka skrzydłowych, Olieg Achrem i Bartosz Kurek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Asseco Resovia znów zagrała dobry mecz i zwyciężyła bez straty seta, co też może być kluczowe w końcowym rozrachunku w tabeli PlusLigi. Po raz kolejny bardzo dobry mecz rozegrał kapitan resoviaków Olieg Achrem, a dzielnie wspierał go Bartosz Kurek. Achrem od kilku tygodni znów stał się kluczową postacią rzeszowskiej drużyny. Wrócił jego dynamiczny atak, silna zagrywka, co od razu przełożyło się na grę resoviaków. Tym razem kapitan Asseco Resovii zdobył 16 punktów, przy 55-procentowej skuteczności ataku, a do tego zdobył trzy punkty zagrywką i dwa asami. Bartosz Kurek zapisał na swoich koncie 12 punktów, przy 57-procentowej skuteczności ataku.

Dobre spotkanie zaliczył także Ukrainiec Dmytro Paszycki, który po raz kolejny był królem bloków. Tym razem zdobył ich aż pięć, z do tego dorzucił cztery punkty w ataku i dwa w zagrywce. Został uznany MVP spotkania.

W ekipie z Bielska-Białej tylko Bartosz Janeczek zdobył więcej niż 10 punktów. Atakujący bielszczan uzbierał tych punktów 11, przy 47-procentowej skuteczności ataku, bloku i asie. Ale nie miał wsparcia wśród kolegów.

BBTS w statystykach odstawał od mistrzów Polski. Ci lepiej przyjmowali (51:31 procent skuteczności) i lepiej atakowali (55:48 procent skuteczności). Nieco lepsi byli też w bloku (8:7) oraz wyraźnie lepsi w zagrywce (7:3 w asach). Błędów własnych obie drużyny popełniły podobną ilość, ale lepsza gra w zagrywce i na siatce pozwoliła wygrać Asseco Resovii.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: