Nie ma przyjęcia nie ma punktów. Developres przegrał z Legionovią [STATYSTYKI]

Zaledwie 26 procentowa skuteczność w przyjęciu i 21 oddanych punktów w wyniku błędów sprawiły, że Developres SkyRes Rzeszów przegrał przed własną publicznością z przedostatnią Legionovią Legionowo 0:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To nie był dobry mecz w wykonaniu Developresu SkyRes Rzeszów. Siatkarki trenera Jacka Skroka w spotkaniu z borykającą się z problemami finansowymi Legionovią Legionowo zawiodły i przegrały nieoczekiwanie 0:3.

Szwankowało przede wszystkim przyjęcie. Ten element jest zmorą drużyny od początku sezonu. W sobotę w pojedynku z jedenastym zespołem ORLEN Ligi Developres przyjmował na poziomie zaledwie 26 procent (33 procent Legionovii). Do tego pojawiła się spora ilość prostych błędów. Rzeszowianki co rusz dotykały siatki, nieczysto odbijały piłkę. W sumie oddały rywalkom 21 punktów przez własne błędy (18 błędów Legionovii). Pomyłki pojawiały się w końcówkach, decydujących akcjach poszczególnych setów. To sprawiło, że gospodynie przegrały kolejno 24:26, 23:25 i 24:26.

Przyjezdne lepsze okazały się również w bloku i polu serwisowym. Na siatce 9 razy zatrzymały rzeszowianki, przy 5 blokach Developresu. Zespół z Legionowa 7 punktów zdobył zagrywką, sześć razy punktowała w tym elemencie rzeszowska drużyna.

Podopieczne trenera Jacka Skroka lepiej natomiast radziły sobie w ataku. 45 procentowa skuteczność (39 procent Legionovii) nie przełożyła się jednak na wynik.

W drużynie Developresu najlepiej punktowała Agata Skiba. Przyjmująca mecz zakończyła z 14 oczkami na koncie. Atakowała z 44 procentową skutecznością. Zaliczyła asa serwisowego i blok punktowy. Po 10 punktów dołożyły Ana Otasević i Magda Jagodzińska. Pierwsza z nich miała dwa bloki, druga dwa punkty zdobyła serwisem i jeden blokiem.

Po stronie Legionovii na wyróżnienie zasłużyła Malwina Smarzek, która zdobyła 18 punktów, w tym dwa serwisem. 11 i 10 oczek odpowiednio zdobyły Iga Chojnacka i Klaudia Grzelak. Pierwsza z nich zaliczyła 4 bloki, druga trzy punkty zdobyła zagrywką.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: