Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Można kupić bilety na finał. Tylko w kasach

W niedzielę to na co czekali wszyscy fani piłki ręcznej. W Tauron Arenie Kraków o godz. 15 mecz o trzecie miejsce Norwegia - Chorwacja, a o godz. 17.30 finał Hiszpania - Niemcy.

Bilety na najbardziej emocjonującą niedzielę ostatnich lat są jeszcze w sprzedaży. - Polskich akcentów w Tauron Arenie na pewno nie zabraknie - zapewniają w Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Niemiec Tobias Reichmann, Hiszpan Julen Aginagalde, Chorwaci Manuel Strlek i Ivan Cupić - wszyscy walczą o medale. Na co dzień występują w polskiej Superlidze. Polska stała się dla piłkarzy Vive Kielce drugim domem. Reichmann i Aginagalde zagrają w wielkim finale. Cupić i Strlek o brąz. Bilety uprawniające do obejrzenia spotkań są dostępne tylko w kasach Tauron Areny Kraków.

 

Przed emocjami sportowymi na fanów piłki ręcznej czeka widowisko artystyczne -Parada Smoków. Trzy gigantyczne smoki uniosą się w powietrze przy Tauron Arena o godz. 12.30. Przez dwie godziny uczestnicy parady, której współorganizatorem jest Teatr Groteska, będą przybliżać zagranicznym gościom historię Krakowa oraz legendę o Smoku Wawelskim.

Rebel Babel Ensemble zagra z kibicami

Pod batutą Jana Feat'a międzynarodowa orkiestra wraz z tysiącami zgromadzonych na hali widzów wykona symfonię na instrumenty dęte i kibicowskie trąbki. Ostatni dzień mistrzostw uświetni zespół Jana Feat'a, Łukasza L.U.C Rostkowskiego i krakowskiej Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej. Muzycy w kulminacyjnym momencie wieczoru odegrają, wspólnie z tysiącami kibiców, 6. Symfonię kompozytora. Feat poprowadzi orkiestrę, zaś L.U.C będzie instruował widzów, kiedy powinni z całych sił dmuchać w trąbki. Każdy kibic stanie się częścią tego niecodziennego happeningu.

6. Symfonię można było usłyszeć np. w Madrycie, gdzie została odegrana na skrzyżowaniu z akompaniamentem klaksonów samochodowych. Grano ją także na wielkiej paradzie rowerowej we Wrocławiu z rowerzystami.

Rebel Babel to międzynarodowa orkiestra, a Feat to Duńczyk polskiego pochodzenia. Pisze hip-hopowe symfonie, organizuje fleszmoby i wyprowadzając muzykę na ulicę.

Zobacz wideo