Ismael Kam Traore podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin

Pogoń oficjalnie dopełniła formalności. Testowany od dłuższego czasu Ismael Traore związał się z klubem półroczną umową z opcją przedłużenia.

22-letni pomocnik brał udział w treningach Pogoni w grudniu, a następnie dołączył do zespołu przebywającego na obozie w Pogorzelicy. Poleciał także na zgrupowanie w Belek. Obywatel Wybrzeża Kości Słoniowej to piłkarz polecony przez Espanyol Barcelona. Traore grał ostatnio w klubie Olot CF, rywalizującym w hiszpańskiej Segunda B (trzeci poziom rozgrywkowy). Ofensywny zawodnik ma za sobą grę m.in. w rezerwach Mallorki. Przyszedł na świat 10 listopada 1993 roku w iworyjskim Bingerville.

- Ismael zaprezentował się z dobrej strony w sparingach oraz treningach i uznaliśmy, że zasłużył na kontrakt. Jeśli będzie spisywał się dobrze w trakcie sezonu, to istnieje szansa na przedłużenie umowy - mówi dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk.

Ma przyciągnąć na trybuny

Zawodnik zrobił bardzo dobre wrażenie w sparingach, a kibicom wpadł w oko przede wszystkim dzięki efektownym dryblingom. Traore jest dobrze wyszkolony technicznie, dlatego fani Pogoni liczą, że w meczach ligowych porwie publiczność niekonwencjonalnymi akcjami.

- Mogę grać na obu stronach pomocy, zarówno na prawej, jak i lewej stronie, ale także jako zawodnik "podwieszony" pod napastnikiem - mówi Iworyjczyk. - Moje atuty to na pewno szybkość, drybling, a także bardzo dokładne podanie. Zarówno długie crossy, jak i piłki prostopadłe.

Jego rodak zawiódł

Ostatnim Iworyjczykiem, który grał w barwach Pogoni był Moustapha Ouedraogo. Środkowy pomocnik trafił do Szczecina z portugalskiego Trofense. W Szczecinie spędził prawie półtorej pół roku. Przez pierwsze miesiące dochodził do zdrowia po ciężkiej kontuzji w drużynie rezerw, a potem został już włączony do pierwszej drużyny prowadzonej przez Dariusza Wdowczyka. Furory jednak nie zrobił. Zagrał w 15 spotkaniach i po sezonie bez żalu mu podziękowano. Choć miewał przebłyski sporych umiejętności, to przede wszystkim raził brakiem odpowiedzialności na boisku i łapał niepotrzebne kartki.

Pogoń w sobotę o 18:00 zagra w tureckim Belek z Sigmą Ołomuniec. Będzie to sparing w ramach turnieju Winter League.