Stomil Olsztyn prosi o wsparcie kibiców. Zbiorą milion?

Dzięki akcji ?Milion dla Stomilu?, olsztyński pierwszoligowiec chce uzbierać brakującą kwotę w budżecie.

Piątkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki akcyjnej Stomil Olsztyn S.A nie przyniosło żadnych pozytywnych informacji dla pierwszoligowca. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, otwarcie przyznał, że tegoroczny budżet miasta nie przewiduje wsparcia dla piłkarskiego klubu. Propozycja Stomilu zakładała bowiem zasilenie kasy klubowej kwotą w wysokości 1,4 mln złotych. - Zarząd klubu kilkakrotnie mógł przedstawić jasne deklaracje na temat zarządzania oraz sposobu finansowania spółki - stwierdził Grzymowicz. - Nasze rozmowy spełzły na niczym, ponieważ w tych kwestiach nic się nie zmieniło. W związku z tym powiedzieliśmy, że tak dalej być nie może.

W tej sytuacji Stomil postanowił zachęcić swoich najwierniejszych fanów do wsparcia swojego zespołu. Ma to się stać dzięki tzw. "cegiełkom", wpłacanych na konto klubu. - "To jedyna szansa na uratowanie profesjonalnej piłki nożnej w stolicy Warmii i Mazur" - czytam w komunikacie na oficjalnej stronie klubowej. - "Czasu jest coraz mniej, dlatego apelujemy o pomoc! Zachęcamy do wsparcia każdego kibica i sympatyka klubu oraz firmy nie tylko z Olsztyna i regionu, ale i całej Polski. Zebrane pieniądze pozwolą "Dumie Warmii" na dokończenie rozgrywek i złożenie niezbędnej dokumentacji licencyjnej, bez której Stomil nie będzie mógł przystąpić do gry w żadnych rozrywkach centralnych. Każda osoba, która pomoże "Dumie Warmii" w tym trudnym momencie, znajdzie się na pamiątkowej tablicy oraz na stronie internetowej."

Kwoty "cegiełek":

245 zł: "cegiełka" na rzecz Stomilu Olsztyn + 5 zł za bilet na 5 wybranych spotkań,

499 zł - "cegiełka" na rzecz Stomilu Olsztyn + 1 zł za karnet na rundę wiosenną,

999 zł - "cegiełka" na rzecz Stomilu Olsztyn + 1 zł za karnet VIP na rundę wiosenną,

Zbiórka pieniędzy potrwa do 7 lutego. W przypadku nie przystąpienia do rozgrywek Stomilu Olsztyn pieniądze zostaną zwrócone.

Więcej o: