Sportowa postawa juniorów Czarnych. Awans wywalczyli na boisku

Rundę zasadniczą I Mazowieckiej Ligi Juniorów siatkarze RCS - Cerrad Czarnych Radom zakończyli na trzecim miejscu i zgodnie z regulaminem przystąpili do play - off o awans do turnieju finałowego mistrzostw Mazowsza. Radomianie stoczyli zwycięski dwumecz z MOS-em II WOLA Warszawa

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali rezerwy stołecznego klubu 3:1 na wyjeździe i 3:0 u siebie. Warto dodać, że grę w finałach Mazowsza w tej kategorii wiekowej radomianie i tak mieli zapewnioną. Czarni mają bowiem zawodnika w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale (Jakub Rybicki), a zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w takim przypadku klubowa drużyna otrzymuje automatycznie prawo występu w finale wojewódzkim. Mimo to, radomianie nie odpuścili, przekonująco wygrywając spotkania barażowe.

Finały mistrzostw juniorów odbędą się w Warszawie w weekend 12-14 lutego. O tytuł i medale w regionie oraz awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów RCS Czarni powalczą z warszawskimi ekipami: Metra, MKS - MDK oraz MOS-u I WOLA.

Więcej o: