Błękitni mają problem ze stoperem. Pojechał na kolejne testy

W piątek 26 piłkarzy Błękitnych Stargard wyjedzie na ośmiodniowy obóz przygotowawczy do Bornego Sulinowa.

Zgrupowanie jest głównym punktem w planie przygotowań drugoligowca do rundy wiosennej. Trener Krzysztof Kapuściński do tego momentu chciał mieć już zamkniętą kadrę i zrobił wszystko, aby tak się stało. Błękitni w ostatnich tygodniach przetestowali sporą grupę zawodników. Najlepiej w sparingach zaprezentowali się Arkadiusz Jasitczak, Przemysław Wróbel oraz Tomasz Kamiński, którzy wkrótce podpiszą kontrakty z klubem. Stargardzki klub może się też pochwalić zatrudnieniem mającego ponad 50 występów w ekstraklasie Pawła Lisowskiego. Najnowszą nowinką kadrową jest natomiast fakt, że Pogoń zdecydowała się kontynuować wypożyczenie młodego napastnika - Jakuba Okuszki. Zawodnik pierwotnie wiosną miał pomóc rezerwom Dumy Pomorza utrzymać się w III lidze.

Nie ma Liśkiewicza, ale...

Szkoleniowiec Błętkitnych ma więc sporo powodów do radości, ale jest też jedna rzecz, która zaczyna go coraz mocniej irytować. Podstawowy stoper zespołu - Maciej Liśkiewicz, ostatnio przebywał na testach w Jagiellonii Białystok, a potem w Chrobrym Głogów. W żadnym z tych klubów angażu jednak nie dostał i wrócił do Stargardu. Miał już zakończyć wojaże po kraju i zostać w Błękitnych na rundę wiosenną.

- Wygląda na to, że Maciej Liśkiewicz dalej będzie grał w Stargardzie - mówił na łamach Radia Stargard Kapuściński.

23-latek przy Ceglanej nie zabawił jednak zbyt długo i zanim zespół wyjechał na obóz, on skorzystał z propozycji kolejnych testów. Aktualnie przebywa w Bytowie, gdzie trenuje pod okiem Tomasza Kafarskiego. Jeśli i w Bytovii mu się nie powiedzie, to nie wiadomo czy w Błękitnych po raz kolejny powitają go z otwartymi rękoma. Opuścił już większą część okresu przygotowawczego.

... jest Ukrainiec

Poza tym w kadrze na zgrupowanie w Bornem Sulinowie nie ma już większych niespodzianek, ale jest jedno nowe nazwisko. To Ukrainiec - Mychajło Tołstiak. 20-letni pomocnik grał ostatnio w drużynie Burewisnyk Krzemieniec.

Kadra Błękitnych na obóz w Bornem Sulinowie:

Bramkarze: Marek Ufnal, Przemysław Wróbel, Sławomir Szczeciński.

Obrońcy: Wojciech Baszak, Patryk Baranowski, Tomasz Pustelnik, Grzegorz Szymusik, Franciszek Siwek, Arkadiusz Jasitczak, Ariel Wawszczyk.

Pomocnicy: Maciej Więcek, Bartłomiej Zdunek, Bartosz Flis, Rafał Gutowski, Wojciech Fadecki, Piotr Wojtasiak, Maciej Kazimierowicz, Patryk Bednarski, Paweł Lisowski, Tomasz Kamiński, Mychajło Tołstiak. Napastnicy: Radosław Wiśniewski, Robert Gajda, Sebastian Inczewski, Michał Magnuski, Jakub Okuszko.