Cavaliada w Lublinie. Jeździectwo na najwyższym poziomie i inne atrakcje

Od 4 do 7 lutego miłośników koni i nie tylko czekają nie lada emocje. Wszystko za sprawą Cavaliady, która odbędzie się w hali Międzynarodowych Targów Lubelskich.

Jest to cykl zawodów, które odbywają się w trzech miastach Poznaniu, Lublinie i Warszawie, oficjalnie zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W tym roku nad Bystrzycą rozegrane zostaną dwa konkursy zaliczane do prestiżowego rankingu FEI. Będzie można obserwować zmagania w czterech konkurencjach: skokach przez przeszkody, wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, ujeżdżeniu oraz powożeniu zaprzęgami. Do rywalizacji przystąpi 120 zawodników z siedmiu państw (Kirgistanu, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji i Polski).

Oprócz emocji czysto sportowych organizatorzy przygotowali też szereg innych atrakcji, takich jak targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, widowiskowe pokazy, połączone ze specjalnie przygotowanym programem edukacyjnym uwzględniającym potrzeby dzieci, takie jak przejażdżki na kucykach czy zabawy. Zawody będą się odbywały codziennie od godz. 8 do 22, natomiast w niedzielę koniec imprezy zaplanowano na godz. 18.

Bilety na tę imprezę można nabyć na stronie www.cavaliada.pl. Jednorazowa wejściówka kosztuje w przedsprzedaży (w zależności od dnia) od 20 do 49 zł. Za karnet na cztery dni trzeba zapłacić 179 zł. Natomiast cena biletu VIP wynosi od 300 do 500 zł. Dzieci do lat trzech mają wstęp bezpłatny, a starsze zapłacą 5 albo 8 zł.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU