Aż 31 punktów Schenka, nie wystarczyło do pokonania SKK

Pomimo, że Jakub Schenk zdobył dla UTH Rosa Radom aż 31 punktów, to prowadzony przez niego zespół, nie zdołał pokonać SKK Siedlce.

Wprawdzie radomianie w Siedlcach zagrali bez Daniela Szymkiewicza i Łukasza Bonarka, którzy w poprzednim meczu UTH z GTK Gliwice - zdobyli łącznie 31 oczek i przyczynili się do zwycięstwa - to i tak nie stali na straconej pozycji. Ich rywalem było miejscowe SKK, które w tabeli I ligi zajmowało 12. miejsce.

Nie wiadomo co tak naprawdę się stało z koszykarzami gości w pierwszych pięciu minutach gry, bowiem ci przegrywali aż 16:3! Ostatecznie pierwsze 10. minut rywalizacji zakończyło się triumfem gospodarzy 23:14. Początek kolejnej kwarty, to już z kolei popis ofensywy w wykonaniu rezerw Rosy. Podopieczni Karola Gutkowskiego potrzebowali czterech minut, by doprowadzić do remisu po 25:25, a po rzucie Jakuba Staniosa wyszli na pierwsze prowadzenie. Pierwsza połowa skończyła się jednak remisem, a radomianie w tej części zaimponowali serią punktową 17:0!

Wyrównany przebieg rywalizacja miała jeszcze na 3:30 przed końcem gry, kiedy SKK prowadziło jednym punktem. Od tego momentu siedlczanie uzyskali przewagę 6-7 oczek, której nie oddali już do samego końca.

Tym samym wygrali oni z rezerwami Rosy po raz drugi w sezonie.

SKK Siedlce - UTH Rosa Radom 83:76

Kwarty: 23:14, 12:21, 25:23, 23:18.

UTH: Stanios 2, Sobuta 4, Kapturski 5, Zegzuła 17, Bojanowski 4, Cetnar 2, Sadło 6, Gos 5, Schenk 31.