Górnik Zabrze. Radosław Janukiewicz: Mam nadzieję, że Górnik wykupi mnie z Pogoni

- Mam nadzieję, że Górnik Zabrze zdecyduje się mnie wykupić - mówi Radosław Janukiewicz, który jest wypożyczony na Roosevelta z Pogoni Szczecin.

Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

Gdyby sytuację Górnika Zabrze z bramkarzami chcieć opisać jednym słowem, trzeba by powiedzieć, że jest... specyficzna. I to nie tylko dlatego, że najmłodszy spośród trójki zabrzańskich golkiperów liczy sobie 32 lata. Każdemu z tego grona - a należą do niego Radosław Janukiewicz, Grzegorz Kasprzik i Sebastian Przyrowski - kontrakt wygasa bowiem już z końcem obecnego sezonu. Nie sposób więc wykluczyć, że latem na Roosevelta lista kandydatów do miejsca między słupkami przejdzie prawdziwą rewolucję.

Z czysto sportowego punktu widzenia największe szanse na pozostanie ma Janukiewicz, który wskoczył do składu na początku listopada i prawdopodobnie będzie w nim również na wiosnę. Sęk jednak w tym, że akurat on do Górnika jest tylko wypożyczony, z Pogoni Szczecin. Z drugiej strony - już w sierpniu, kiedy trafił do Zabrza, zapewniał, że chciałby związać się z nim na dłużej. - Znaleźliśmy już z żoną dom, który będziemy wynajmowali. Z klubu to jakieś 15 minut jazdy autem, więc blisko. To było ważne kryterium, bo choć do Zabrza jestem tylko wypożyczony, to liczę, że zostanę tu dłużej niż do końca sezonu - zaznaczał.

- I nic się w tym temacie nie zmieniło. Podtrzymuję tamte słowa - zapewnia dziś Janukiewicz. - W umowie między klubami jest zapis, wedle którego do końca marca Górnik może skorzystać z opcji pierwokupu [podobno chodzi o niewielką kwotę - przyp. red.]. Mam nadzieję, że się na to zdecyduje. Klub z tradycjami, fajni kibice, dobry trener, ambitna szatnia... Naprawdę mi się tu podoba - dodaje.

- Mówi się, że dopóki trenerem Pogoni jest Czesław Michniewicz pan do Szczecina na pewno nie wróci - zagadujemy. - Odpowiem tak: wolałbym zostać w Górniku... - stwierdza Janukiewicz, którego z "portowcami" wiąże umowa do czerwca 2017 roku.

Więcej o: