Oficjalnie: Nicki Bille Nielsen podpisał kontrakt z Lechem Poznań! Po kim wziął numer na koszulce?

W środę popołudniu Duńczyk Nicki Bille Nielsen złożył podpis pod 2,5-letnim kontraktem z Lechem Poznań. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Według nieoficjalnych informacji transfer byłego reprezentanta Danii ma kosztować mistrzów Polski 600 tys. euro. - Pozyskanie napastnika było dla nas priorytetem - powiedział po podpisaniu kontraktu wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski. 28-letni Nicki Bille Nielsen ostatnie pół roku spędził w duńskim Esbjerg fB. Lech Poznań będzie już dwunastym klubem w jego karierze.

- Nicki ma pełnić rolę lidera formacji ofensywnej i brać na siebie ciężar zdobywania bramek. Nielsen to też bardzo ciekawa postać, która ma wielkie szanse stać się ulubieńcem kibiców. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, waleczny, zaangażowany w grę do ostatniej minuty meczu i silny - zaznacza Piotr Rutkowski.

Nicki Bille Nielsen jeszcze w środę wieczorem dołączy na zgrupowanie Lecha Poznań w Hiszpanii. Duńczyk wybrał już numer z jakim będzie występował na niebiesko-białej koszulce. Poznański klub zorganizował związany z tym konkurs dla kibiców. Podpowiedź od samego zawodnika: "Wiem, kto przede mną grał z tym numerem. Wiem, że nie ma go już w klubie. Wiem, że strzelał dużo goli, więc będę go musiał w tym zastąpić. Jedyna różnica między nami jest taka, że nigdy nie pójdę do Legii" - powiedział.

Nicki Bille Nielsen będzie więc grał w Lechu z numerem 19 na koszulce, który odziedziczył po Kasprze Hamalainenie.

Więcej o: