Ruch Chorzów. Niebiescy ukarani ujemnym punktem

KORESPONDENCJA Z CYPRU. Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Ruch Chorzów odjęciem jednego punktu.

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Informacja o karze zastała Ruch Chorzów podczas zgrupowania na Cyprze. Prezes Dariusz Smagorowicz stwierdził, że spodziewał się takiej kary. Dług, który sprawił, że KL ukarała klub z Cichej, miał zostać już spłacony. Niebiescy zapowiadają odwołanie.

Komisja Licencyjna uzasadniała swoją decyzją w następujący sposób. "(...) nałożyć na Klub sankcję w postaci jednego ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016, w związku z naruszeniem kryterium F.09 oraz zobowiązać Klub do uregulowania, w terminie do dnia 31 stycznia 2016 roku, zobowiązań przeterminowanych powstałych do 30 czerwca 2015 roku, a niezapłaconych do dnia 30 listopada 2015 roku, pod rygorem nałożenia sankcji w postaci odjęcia kolejnego punktu ujemnego w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016".

W komunikacie komisji znalazł się również zapis - "Wszcząć postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA, w związku z podejrzeniem przekroczenia przez Klub nałożonego decyzją nr 15 z dnia 11 maja 2015 roku ograniczenia płacowego".

Prezes Ruchu komentuje to tak: - Nie przekroczyliśmy limitu wynagrodzeń. Złożymy stosowne wyjaśnienia do Komisji Licencyjnej i z naszej wiedzy wynika, że podejrzenie członków KL dotyczą sposobu korekty księgowania naszych wydatków - mówi.

Więcej o: