Oficjalnie: Nicki Bille Nielsen na testach medycznych w Lechu Poznań

Duński napastnik Nicki Bille Nielsen we wtorek popołudniu przechodzi testy medyczne we współpracującej z Lechem Poznań klinice Rehasport. Jeśli badania zakończą się pomyślnie, to w środę rano podpisze 2,5-letni kontrakt i wyleci na zgrupowanie do Hiszpanii.

Nicki Bille Nielsen we wtorek popołudniu w klinice Rehasport rozpoczął testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z mistrzem Polski. Jeśli wszystko zakończy się pomyślnie, to w środę rano Duńczyk zwiąże się z Kolejorzem 2,5-letnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Lech zapłaci za niego duńskiemu Esbjerg fB ok. 350-400 tys. euro, całkowity koszt transferu wyniesie jednak aż 600 tys. euro, bo do tego dochodzi prowizja za podpis dla piłkarza i jego menedżera. Kolejorz poinformował o testach Duńczyka na Instagramie:

Nicki Bille Nielsen - jeśli podpisze kontrakt - dołączy na zgrupowanie Kolejorza w hiszpańskiej miejscowości Alhaurin el Grande w środę wieczorem. To oznacza, że nie wystąpi w pierwszym z czterech zaplanowanych tam sparingów mistrzów Polski. W środę popołudniu Lech zmierzy się bowiem z Dynamem Kijów, w którego barwach występuje były snajper poznańskiego klubu Łukasz Teodorczyk.

Lech Poznań będzie dwunastym klubem w karierze 28-letniego Nickiego Bille Nielsena, który wcześniej grał w ekstraklasach Włoch, Hiszpanii, Francji, Danii i Norwegii. W ponad dwustu oficjalnych meczach ligowych trafił do siatki jednak zaledwie 47 razy. To stosunkowo niewiele, choć Nicki Bille Nielsen równie często notuje asysty i bierze udział w zdobywaniu bramek przez jego zespoły. Zobacz, jak Nicki Bille Nielsen strzelał gole .

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: