ME w piłce ręcznej 2016. Dania - Szwecja i Hiszpania - Węgry: Pasjonująca walka o półfinał mistrzostw

Rywalizacja w Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej w grupie 2. wkracza w decydującą fazę. Dziś we Wrocławiu Dania zmierzy się ze Szwecją, a Hiszpania zagra z Węgrami.

Po niedzielnych meczach w grupie 2. wiadomo już, które reprezentacje straciły szansę na walkę o medale, a które pozostały w grze o półfinał. Dania wygrała z Hiszpanią 27:23 i pozostała niepokonana w mistrzostwach. Wygrana wywołała euforię wśród licznych fanów piłki ręcznej, jacy tłumnie pojawili się we Wrocławiu.

Z kolei Hiszpanie zanotowali pierwszą porażkę, ale nie stracili jeszcze szans wyjścia z grupy.

Natomiast po bardzo dramatycznym meczu zaskakująco dobrze spisujący się w turnieju Niemcy, którzy przyjechali na turniej bez kilku kontuzjowanych gwiazd, pokonali Rosjan 30:29. Ten wynik spowodował, że Rosja straciła już szanse na wyjście z grupy i medal.

Do półfinałów awansują dwa najlepsze zespoły z grupy 2. Szanse dotarcia do strefy medalowej mają trzy reprezentacje: Danii, Niemiec oraz Hiszpanii. O wszystkim zadecydują mecze, jakie zostaną rozegrane we wtorek oraz w środę.

Dziś w Hali Stulecia dojdzie do starcia dwóch krajów ze Skandynawii - Danii oraz Szwecji. Faworytami są Duńczycy, imponujący na razie doskonałą dyspozycją w całym turnieju. W drugim spotkaniu Węgry zagrają z Hiszpanią. W tym meczu zdecydowanymi faworytami są Hiszpanie.

Terminarz meczów

Wtorek: Hiszpania - Węgry (godz. 18.15), Szwecja - Dania (20.30).

Środa: Szwecja - Węgry (16), Niemcy - Dania (18.15), Hiszpania - Rosja (20.30)

Tabela

Więcej o: