Policjanci, strażacy, strażnicy zagrali dla chorej Lenki

W hali Zespołu Szkół w Piaskach rozegrano Charytatywny Turniej Służb Mundurowych w halowej Piłce nożnej ?Gramy dla Lenki? o Puchar wicestarosty powiatu świdnickiego Waldemara Białowąsa. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. Triumfował zespół Straży Miejskiej w Lublinie.

Turniej był rozgrywany w dwóch grupach, gdzie mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta, a cel szczytny, bowiem całkowity dochód z turnieju, a także aukcja piłki nożnej z autografem Jacka Bąka przygotowanej specjalnie na tę okoliczność oraz dobrowolne datki sprawiły, że leczenie pięcioletniej Leny Komeckiej zebrano 1500 zł. Lenka wraz z rodzicami przybyła na turniej i od strażaków komendy powiatowej w Świdniku otrzymała piękną maskotkę, a od strażników Straży Miejskiej w Lublinie paczkę z prezentami. Dziewczynka była bardzo szczęśliwa, że tylu prawdziwych mężczyzn, na co dzień chroniących wszystkich obywateli, poświęciło swój wolny czas, aby dla niej zagrać. - Cieszę się, że mogę brać udział w charytatywnym turnieju, którego pomysłodawcą i jednym z organizatorów jest Waldemar Białowąs. Pomogłem mu w organizacji tych zawodów. Kiedy drugiemu człowiekowi dajemy dobro, to dobro będzie zapamiętane na zawsze. Czyniąc piękne rzeczy dla innych stajemy się lepszymi ludźmi - podkreślił prezes TKKF Omega Zbigniew Furman, współorganizator imprezy.

W finale zawodów spotkały się zespoły Straży Miejskiej w Lublinie z Komendą Miejską Policji w Lublinie. Lepsi okazali się strażnicy, którzy wygrali 2:1. W meczu o trzecie miejsce Straż Powiatowa w Świdniku pokonała Oddział Prewencji Policji w Lublinie, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dopiero rzuty karne (3:2), bo w regulaminowym czasie padł remis 0:0.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Grzegorza Cimka (KMPL), bramkarza Piotra Roja (Straż Miejska Lublin), a królem strzelców został Łukasz Raczkowski (Straż Miejska Świdnik), któremu specjalny puchar i nagrodę ufundował burmistrz Piask Michał Cholewa. Wszyscy uczestnicy - w zależności od zajętej pozycji - otrzymali puchary, medale i dyplomy. Były też nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników, a także puchary i medale, te dwie ostatnie pozycje prywatnie ufundował wicestarosta świdnicki.

Zawody sędziowali Piotr Marciniak i Zbigniew Furman, a organizatorami oprócz już wymienionych Straż Miejska w Lublinie i Zespół Szkół w Piaskach.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki spotkań o miejsca - w meczu o V lokatę Komenda Powiatowa Policji w Świdniku pokonała ABW Lublin 5:1. W potyczce o trzecią pozycję Straż Powiatowa w Świdniku zwyciężyła Oddział Prewencji Policji w Lublinie 0:0 (3:2 w rzutach karnych), a w spotkaniu finałowym Straż Miejska w Lublinie wygrała z Komendą Miejską Policji w Lublinie 2:1.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.