Piotr Celeban: Śląsk Wrocław poradzi sobie bez Flavio Paixao

Trener podjął bardzo dobrą decyzję odsuwając Flavio Paixao od pierwszej drużyny - uważa kapitan Śląska Wrocław, Piotr Celeban.

Flavio został odsunięty od pierwszej drużyny i zesłany karnie do trzecioligowych rezerw po tym, jak tuż po Nowym Roku podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Portugalczyk w myśl obowiązujących przepisów oczywiście miał takie prawo, bo jego dotychczasowa umowa ze Śląskiem wygasa po sezonie, ale to bardzo nie spodobało się trenerowi Romualdowi Szukiełowiczowi. Co prawda 31-letni skrzydłowy wiosną może grać we wrocławskiej drużynie, bo jego kontrakt z Lechią wejdzie w życie dopiero 1 lipca, jednak szkoleniowiec WKS-u nie chce mieć w kadrze zawodnika, który myślami będzie już w nowym klubie.

Do decyzji trenera na łamach oficjalnej internetowej strony Śląska odniósł się kapitan zespołu Piotr Celeban. Jego zdaniem Szukiełowicz podjął słuszną decyzję. - Bardzo dobra decyzja trenera - uważa defensor WKS-u. - Popieram ją, ponieważ słowo jest droższe od pieniędzy - dodaje po chwili.

Celeban tłumaczy, że Flavio łamiąc wcześniej dane słowo zachował się nielojalnie tylko wobec klubu, ale także trenera i kolegów z szatni. - Jeżeli się na coś umawiamy, a Flavio umówił się na rozmowę telefoniczną i spotkanie po Nowym Roku, jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu ze Śląskiem i za plecami podpisuje kontrakt z inną drużyną, to oszukuje nie tylko trenera, ale także i drużynę, ponieważ liczyliśmy na niego w rundzie wiosennej - przyznaje "Celik" i podsumowuje: - Stało się jednak, jak się stało, Flavio nie ma już z nami, ale poradzimy sobie bez niego. Życzę mu powodzenia w przyszłości.

Piotr Celeban odpowiada na pytania kibiców Śląska Wrocław [WIDEO]

 
Więcej o: