Stomil Cup. Triumf kadry Warmii i Mazur oraz Warty Poznań

W turnieju Stomil Cup w swoich kategoriach wiekowych puchary zdobyły zespoły Warta Poznań oraz reprezentacja Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Medale zdobyli także młodzi piłkarze z Olsztyna.

W imprezie, która zakończyła się w niedzielę w hali Urania, udział brali zawodnicy z roczników 2002/2003 oraz 2004/2005. - Mało jest tak dobrych turniejów w Polsce - zauważa Piotr Czuryłło, trener starszej drużyny Stomilu Olsztyn. - Jak co roku staraliśmy się, aby w Olsztynie był bardzo wysoki poziom. Warto takie zawody organizować, dzięki temu dzieciaki uczą się dobrej gry w piłkę nożną.

W pierwszej ze wspomnianych kategorii wiekowych najlepsza okazała się ekipa Warty Poznań. W finale turnieju pokonali oni Stomil Olsztyn aż 4:1. - Był to bardzo dobry mecz, który stał na wysokim poziomie - uważa Czuryłło. - W końcówce spotkania zabrakło nam trochę szczęścia. Tak to jednak już jest w piłce nożnej.

Jak podkreśla Mariusz Borkowski, organizator zawodów i prezes Stomilu Olsztyn, obsada turnieju z roku na rok jest coraz mocniejsza. - Cieszy na to, że trenerzy, którzy przyjeżdżają do nas chwalą sobie poziom organizacyjny imprezy - mówi Borkowski. - Zdaję sobie również z tego sprawę, że pewne rzeczy można było zrobić inaczej. W tym roku formuła zawodów była trochę inna. Postawiliśmy na mecz legend [informowaliśmy o tym na olsztyn.sport.pl], ponieważ chcieliśmy przybliżyć kibicom historię Stomilu, gdy występował w ekstraklasie.

W piątek w hali Urania rywalizowali piłkarze z rocznika 2004. Pierwsze miejsce zajęła kadra Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzona przez Michała Alancewicza. Drugie miejsce zajął zespół MKS Jeziorany, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Don Bosco Ostróda. Stomil Olsztyn zajął ostatnią, 10. lokatę.

Więcej o: