Dramat KKS. Dwie kontuzje i przegrana w samej końcówce

Olsztyński pierwszoligowiec przegrał na wyjeździe z Pszczółką AZS UMCS II Lublin 68:69. Na domiar złego kontuzji w tym spotkaniu doznały Joanna Markiewicz oraz Anna Todys.

Podopieczne trenera Tomasz Sztąberskiego dość mocno rozpoczęły spotkania. Wynik meczu po kilku sekundach otworzyła Joanna Markiewicz, a chwilę później kolejne punkty dołożyła Ksenia Zajączkowska. Wtedy jednak olsztynianki otrzymały bolesny cios. Najpierw złamania nosa doznała Markiewicz, a kilka chwil później kontuzji kolana nabawiła się Anna Todys.

- Chciałam złapać piłkę, w momencie, gdy jedna z koleżanek wybijała ją z autu - opowiada Joanna Markiewicz. - Już prawie miałam ją w rękach, gdy jedna z przeciwniczek wybiegła mi zza pleców. Odwracając się, otrzymałam uderzenie w nos.

I dodaje: - Doznałam złamania kości nosowej, bez przemieszczenia. Na całe szczęście nos nie boli mnie aż tak bardzo. Z drugiej strony prawdopodobnie będę musiała kupić specjalną maskę na twarz i występować w niej w kolejnych spotkaniach.

Olsztynianki grały do końca

Ekipa ze stolicy z Warmii i Mazur nie załamała się stratą koleżanek. Na przerwę oby dwa zespoły schodziły przy prowadzeniu KKS-u 31:26. Później jednak olsztynianki zaczęły pudłować, co wykorzystywały gospodynie sobotniego spotkania. Skuteczność rzutowa gości w ostatniej odsłonie meczu wynosiła zaledwie ponad 30 proc. To pozwoliło zespołowi Pszczółki Lublin wyjść na prowadzenie.

- Najbardziej można żałować stuprocentowych sytuacji, które powinny przynieść nam zdobycze punktowe - przyznaje Joanna Markiewicz. - Gdyby tak się stało, przebieg spotkania mógłby się ułożyć zupełnie inaczej.

Podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego w ostatniej minucie spotkania postawiły wszystko na jedną kartę. Na pół minuty przed końcem meczu Natalia Żukowska nie wykorzystała jednak dwóch rzutów osobistych. Mimo dwóch skutecznych prób "za trzy" Kseni Zajączkowskiej i Alicji Minczewskiej, KKS Olsztyn przegrał spotkanie jednym punktem 68:69.

Teraz olsztynianek czeka prawie trzy tygodnie przerwy. Kolejny mecz ekipa KKS-u rozegra bowiem w weekend 13-14 lutego, na wyjeździe z SMS PZKosz II Łomianki.

Pszczółka AZS UMCS II Lublin - KKS Olsztyn 69:68

Kwarty: 13:21, 13:10, 22:20, 21:17

Pszczółka Lublin: Kędzierska 22, Piędel 16, Duraj 9, Poleszak 6, Grygiel 5, Buksińska 5, Czop 4, Smoleń 2 oraz Słoboda, Grzymała.

KKS: Zajączkowska 22, Natalia Żukowska 17, Minczewska 14, Urbaniak 9, Płatek 2, Markiewicz 2, Bałdyga 2 oraz Kamila Żukowska, Todys.

Pozostałe wyniki 16. kolejki:

Pszczółka AZS UMCS II Lublin - KKS Olsztyn 69:68, SMS PZKosz II Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański 49:91, SMS PZKosz Łomianki - PTS Lider Pruszków 61:59, Mon-Pol Płock - KS Basket 25 Bydgoszcz 82:67, Grot Alles Pabianice - Politechnika Gdańska 87:49.