Nicki Bille wraca do Danii. Co z transferem do Lecha Poznań?

Duński napastnik Nicki Bille był w weekend w Poznaniu, ale w poniedziałek ma znów trenować w swoim klubie Esbjerg fB. Według naszych informacji transfer piłkarza do Lecha Poznań nie jest jednak zagrożony.

O tym, że Nicki Bille, były reprezentacyjny napastnik, wraca do Danii, informują tamtejsze media. Ich zdaniem wszystko w kwestii wyjazdu piłkarza do Polski odbyło się zgodnie z planem. Nicki Bille dostał bowiem zgodę od swoich szefów tylko na to, by polecieć do Poznania, poznać miasto, klub i porozmawiać o ewentualnym transferze. Zawodnik był Wielkopolsce w sobotę i w niedzielę ze swoim menedżerem, co zresztą ten potwierdził.

Co dalej? Władze Esbjerg fB są przygotowane na to, że zaledwie po pół roku od podpisania kontraktu stracą Nickiego Bille. Mają już podobno nawet wytypowanego następcę 27-latka. Póki co jednak, ich zdaniem, odejście piłkarza do Lecha Poznań nie jest przesądzone. Trwają bowiem rozmowy między klubami, a Nicki Bille ma w poniedziałek być na treningu drużyny, która po jesieni zajmuje jedenastce, przedostatnie miejsce w duńskiej ekstraklasie.

Negocjacje między klubami mają się zakończyć w poniedziałek i po nich Nicki Bille powinien dostać zgodę na kolejną podróż do Poznania. Tym razem już po to, by przejść badania lekarskie przed podpisaniem kontraktu z Kolejorzem. Te testy są wstępnie zaplanowane na wtorek.

Więcej o: