Górnik Zabrze. Radosław Janukiewicz: Ta grupa ludzi nie chce grać o utrzymanie

Górnik Zabrze, dziś przedostatni zespół ligi, w grupie mistrzowskiej? Zdaniem Radosława Janukiewicza, to bardzo realny cel.

Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

- Naszym celem jest pierwsza ósemka! Straty punktowe nie są duże, a nasze ostatnie wyniki pokazały, że stać nas na znacznie więcej. Zresztą, przyszedłem do Górnika, żeby grać o wysokie cele. Liczę, że wiosną tak będzie. Trzeba mierzyć wysoko... - mówił zaraz po ostatnim meczu 2015 roku Radosław Janukiewicz, bramkarz Górnika.

Ambitnie, zwłaszcza że wtedy trudno było przewidzieć aż taką aktywność klubu na rynku transferowym. - Uważam po prostu, że mamy zespół, który na tę ósemkę spokojnie stać. Zebrała się tu grupa ludzi, którzy nie chcą grać o utrzymanie. I tego trzeba się trzymać - stwierdza dziś 32-latek, faworyt do miejsca między słupkami na wiosenne mecze.

A skoro tak, to prawdopodobnie będzie współpracował w defensywie z kilkoma zawodnika sprowadzonymi w ostatnich tygodniach. O ile jednak Pawła Golańskiego nie trzeba nikomu przedstawiać, o tyle Marcis Oss i Ken Kallaste stanowią już niemałą zagadkę. - Marcis gra twardo, nieustępliwie, ale dysponuje też dobrym wyprowadzeniem piłki. Ken z kolei jest bardzo aktywny w ofensywie, ma niezłe dośrodkowanie. Myślę, że obaj będą wzmocnieniami - przekonuje Janukiewicz.

- Podobno Kallaste szybko uczy się języka polskiego - zauważamy. - Podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim mieszkałem z nim w pokoju. Bardzo dobrze mówi po angielsku, więc z komunikacją nie ma żadnych problemów, ale - rzeczywiście - od razu też zapewnił, że będzie chciał jak najszybciej nauczyć się polskiego - wskazuje golkiper Górnika.

Więcej o: