GKS Tychy. Poważne wzmocnienie mistrza Polski

Martin Vozdecky, czeski napastnik znany z gry w KH Sanok, wzmocnił GKS Tychy.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do końca sezonu. Czech jest znany polskim kibicom z występów w drużynie Ciarko PBS Bank Sanok, której barwy reprezentował przez sześć sezonów, w latach 2009-2015. W tym czasie sanocki zespół zdobył dwa Mistrzostwa Polski oraz dwa Puchary Polski, a Vozdecky był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny (w sezonie 2013/14 zdobył 90 punktów w 57 spotkaniach!)

W swojej karierze reprezentował gównie kluby czeskie i słowackie. Pierwszy poważny sukces odniósł w 2000 roku, kiedy to zdobył z drużyną HC Vsetin wicemistrzostwo Czech. W sezonie 2001/2002 został najlepszym strzelcem i najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu zasadniczego w barwach słowackiego MHC Martin (zdobył 72 punkty za 42 gole i 30 asyst podczas 53 meczów).

Przed startem sezonu 2015/2016 napastnik przeniósł się do słowackiej Dukli Trencin, gdzie rozegrał 33 mecze, w czasie których zdobył 14 punktów, za 6 bramek i 8 asyst.

Vozdecky mierzy 180 cm wzrostu oraz waży 86 kg. Jest reprezentantem Czech w hokeju na rolkach. W Tychach będzie występował z numerem 8.

Dodajmy, że klub opuszcza rosyjski napastnik Maksim Kartoszkin, który w ubiegłym sezonie pomógł śląskiej drużynie wywalczyć mistrzostwo Polski. Pierwszy poinformował o tym fakcie serwis hokej.net .

Więcej o: