Zawisza ma nowy plan na obronę. Francuz z Championships

Środkowy obrońca z Francji i chorwacki napastnik. To dwa nowe cele transferowe bydgoskiego klubu.

Jako pierwszy już w czwartek wieczorem do Polski przylecieć miał Francuz. - Dopóki go nie ma, nie chciałbym ujawniać jego nazwiska. Powiem tylko, że w swoim piłkarskim CV ma grę w angielskiej Championships [odpowiednik polskiej I ligi - przyp.red]. Gra na pozycji stopera - mówi Łukasz Skrzyński, dyrektor sportowy Zawiszy. Wiadomo, że jeśli piłkarz dotrze do Bydgoszczy, w sobotę zagra w sparingu z Wisłą Płock.

Inaczej wygląda sprawa z napastnikiem. Tutaj prowadzone są dopiero rozmowy i na razie nie wiadomo, kiedy się one zakończą. Nasi działacze są jednak zdeterminowany do tego, by znaleźć zmiennika dla Szymona Lewickiego. Na razie trwa kompletowanie linii defensywnej. W czwartek treningi z zespołem rozpoczął 26-letni Nenad Denić.

Chorwat ostatnio występował w rodzimej II lidze, ale w przeszłości transferowany był do węgierskiego Szeged (w sumie 5 występów) i czeskiego Banika Ostrava (8 występów).

Przez najbliższe dni będzie przechodził testy.

W Bydgoszczy sprawdzany też będzie 17-letni napastnik Mateusz Baszak. Występujący w IV-ligowej Olimpii Kowary piłkarz uznawany jest za duży talent. Zawisza musi się jednak spieszyć, bo zawodnikiem zainteresowany jest Lech Poznań.

- To bardzo ciekawy zawodnik. Dla nas byłaby to inwestycja na przyszłość - dodaje Skrzyński. Jeszcze niedawno wydawało się, że graczem naszego klubu zostanie Paweł Tarnowski. Pomocnik przeżywającego spore problemy Dolcana Ząbki jesienią był jednym z najlepszych piłkarzy w I lidze. Ofertę Zawiszy przebiło jednak Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tarnowski wiosną grać będzie zatem w ekstraklasie. W Bydgoszczy nie zobaczymy również Marco Banovicia z którym właśnie rozwiązano umowę. Młody obrońca z Czarnogóry ostatecznie rozstrzygnął o swym losie słabą grą w sparingu z Wartą Poznań.

Nowi piłkarze w sobotę sprawdzeni zostaną w pojedynku sparingowym z Wisłą Płock. Początek o godz. 12. Na razie nie wiadomo jednak, że mecz zostanie rozegrany. W grę wchodzą dwie lokalizacje - boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej, lub boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sielskiej.

Dzisiaj na obiektach Zawiszy tygodniowy obóz rozpoczynają Wigry Suwałki, nasz rywal w I lidze. W sobotę mieli oni już zagrać pierwszy sparingi z Lechem Poznań, ale ostatecznie odbędzie się on w stolicy Wielkopolski.

Więcej o: