Broń ma nowego pomocnika. To 21-letni Daiji Kimura

Urodzony w Japonii Kimura, ale od lat mieszkający w Polsce, trenował z trzecioligową Bronią Radom od początku przygotowań do futbolowej wiosny. Gracz podpisał półroczny kontrakt z klubem z Plant.

- Japończyk, który posiada również polskie obywatelstwo, powinien być sporym wzmocnieniem Broni - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej radomskiego klubu.

Pierwszym klubem Kimury po przyjeździe do Polski był Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W tym klubie debiutował jako 18-latek. Potem przeniósł się na krótko do Cracovii Kraków, ale grał głównie w rezerwach. W sezonie 2013/14 występował w barwach II-ligowej Calisii Kalisz, gdzie rozegrał ponad 20 spotkań. Trenerem w tym klubie był wówczas Grzegorz Dziubek, który obecnie pracuje z Broniarzami. Z kolei jesienią ubiegłego roku Kimura rozegrał wszystkie ligowe spotkania w barwach trzecioligowej Rominty Gołdap. Zdobył siedem bramek i należał do najlepszych piłkarzy grupy warmińsko-mazurskiej III ligi. Jest pierwszym zawodnikiem, który w przerwie między rozgrywkami wzmocnił ekipę trenera Dziubka.

Więcej o: