Młody bramkarz Lecha Poznań na testach w Manchesterze United

PRZEGLĄD PRASY. Niespełna 16-letni bramkarz Lecha Poznań i młodzieżowej reprezentacji Polski, Bartosz Mrozek przebywa na testach w Manchesterze United - informuje ?Przegląd Sportowy?.

Uważany za duży talent bramkarski Bartosz Mrozek grał dotąd tylko w drużynach juniorskich Lecha Poznań, ale występował też w reprezentacji Polski do lat 15. To podczas jednego z meczów tej kadry (przeciwko Irlandii Północnej) spodobał się wysłannikom Manchesteru United. "W grudniu do Lecha wpłynęło oficjalne pismo z Manchesteru United z prośbą o wydanie zgody na kilkudniowe testy młodego bramkarza. Działacze Kolejorza się zgodzili i Mrozek w Anglii przebywać będzie do niedzieli. Trenuje z różnymi grupami młodzieżowymi, a w sobotę ma wystąpić w meczu kontrolnym jednej z nich" - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Cały tekst - tutaj .

Kim jest Bartosz Mrozek?

W październiku minionego roku Bartosz Mrozek pojawił się na treningu pierwszej drużyny "Kolejorza". Oto, co wówczas pisaliśmy o nastolatku:

Utalentowany bramkarz urodził się w 2000 roku na Śląsku. Do akademii Lecha Poznań trafił z GKS Tychy. Wcześniej występował także w szkółce Stadionu Śląskiego. Miał już okazję trenować z pierwszym zespołem "Kolejorza". Było to we wrześniu, podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji narodowych. Teraz znów ma taką okazję, bo Jasmin Burić wyjechał na zgrupowanie reprezentacji narodowej, a Maciej Gostomski został przesunięty do rezerw.

- Bartek trzeci raz pojawił się na naszych zajęciach. Jest to bramkarz, który w swojej kategorii wiekowej, rocznik 2000, jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski. Ma dopiero 15 lat, ale jakość, jaką oferuje, i pracowitość potwierdzają trenerzy z akademii i kadry. Przede wszystkim z racji wieku Bartek będzie w najmniejszym wymiarze się u nas pojawiał, ale perspektywa w jego przypadku niewątpliwie rysuje się bardzo pozytywnie - ocenia bramkarza na stronie internetowej Lecha trener golkiperów Lecha, Andrzej Krzyształowicz.

źródło: Okazje.info

Więcej o: