Transfery. Barry Douglas został piłkarzem tureckiego klubu Konyaspor

Dwuipółletni kontrakt z tureckim klubem Konyaspor podpisał szkocki obrońca Lecha Poznań Barry Douglas. Poznański klub za oddanie zawodnika przed upływem kontraktu ma otrzymać od Turków 300 tysięcy euro

Barry Douglas miał kontrakt ważny do czerwca. Wtedy mógłby odejść za darmo. Lech Poznań zgodził się jednak oddać go Turkom z Konyaspor już teraz za sumę 300 tysięcy euro. Szkot podpisał z tureckim zespołem 2,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- Przyszedłem tutaj, aby poszukać nowych wyzwań w nowym kraju - powiedział Barry Douglas podczas ceremonii podpisania umowy w Turcji. Szkot ma 26 lat, zaczynał karierę w Queen's Park Glasgow, a Lech Poznań pozyskał go w 2013 roku z Dundee United. W barwach Kolejorza szkocki obrońca rozegrał 75 spotkań i strzelił 5 goli, a zatem więcej niż w poprzednim klubie Dundee United.

Konyaspor to siódmy zespół tureckiej ekstraklasy. Poprzednie rozgrywki zakończył na ósmej pozycji. W jego barwach grają m.in., reprezentanci Słowenii, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Niemiec, Szwecji i wielu innych krajów.

Barry Douglas zamieścił także podziękowania dla ludzi, z którymi współpracował w Lechu Poznań.

źródło: Okazje.info

Więcej o: