Transfery. Kolejny Fin w Lechu Poznań? Jukka Raitala kandydatem na lewego obrońcę

Fiński obrońca Jukka Raitala, który rozwiązał kontrakt z duńskim zespołem Aalborg BK, może przyjść do Lecha Poznań w miejsce Barry'ego Douglasa - podają holenderskie media. To były gracz SC Heerenveen

Jukka Raitala grał w holenderskim SC Heerenveen w latach 2012-2014. Wcześniej natomiast był zawodnikiem Osasuny Pampeluna, wypożyczonym tu z niemieckiego klubu SC Paderborn. W Finlandii był związany przede wszystkim z klubem HJK Helsinki.

28-letni lewy obrońca ma być kandydatem do gry w Lechu Poznań w miejscy sprzedawanego do Konyasporu szkockiego zawodnika Barry'ego Douglasa po tym, jak skończyła się jego umowa z duńskim klubem Aalborg BK. W jego barwach rozegrał tylko pięć spotkań. To Fin, który ma za sobą gry w Bundeslidze - występował w niej w barwach TSG 1899 Hoffenheim. Jest także reprezentantem Finlandii, rozegrał dla niej 29 spotkań międzynarodowych.

Po odejściu Kaspra Hämäläinena w Lechu Poznań gra jeden fiński piłkarz - obrońca Paulus Arajuuri.

Innym kandydatem wymienianym od dłuższego czasu jako potencjalne wzmocnienie Lecha na tej pozycji jest Maciej Sadlok z Wisły Kraków, jego kontrakt z krakowskim klubem wygasa w czerwcu.

źródło: Okazje.info

Więcej o: