Trzy brązowe medale najmłodszych tenisistów Returnu w Warszawie

W pierwszym noworocznym turnieju tenisowym z cyklu Legia Cup, wystartowało ponad stu zawodników. Wśród nich byli przedstawiciele RKT Returnu Radom, którzy do domu powrócili z dorobkiem trzech medali.

W Warszawie rozegrano pierwszy w 2016 roku turniej dla najmłodszych adeptów tenisa z cyklu Legia Cup. W kategorii do lat 10 Karolina Gołda bez problemów dotarła do strefy medalowej, ale w półfinale trafiła na najlepszą obecnie zawodniczkę cyklu - Monikę Stankiewicz. Krakowianka i tym razem okazał się lepsza od Gołdy, choć pojedynek - zwłaszcza w drugim secie - miał dość wyrównany przebieg.

także na trzecim stopniu podium uplasowała się Wiktoria Chmielewska. Kolejna radomianka wzięła udział w rozgrywkach dla 9-latków i po zwyciężeniu grupy nie sprostała: Marcie Nadajewskiej i Marii Wojtaszczyk.

W końcu brązowy medal zdobył dla Returnu także Adam Sobol. Ten młody tenisista wystartował w najmłodszej kat. wiekowej do lat 7, i ostatecznie wygrał trzy mecze a w dwóch doznał porażek.

Opiekunem Adama jest jego tata Norbert Sobol, zaś szkoleniowcem Wiktorii Chmielewskiej i Karoliny Gołdy jest Katarzyna Chmielewska.