Skakali wzwyż pod okiem byłej mistrzyni Polski

Młodzieżowy konkurs skoku wzwyż rozegrany został w hali OSiR w Staszowie. Startowało w nim 22 dziewcząt i chłopców ze staszowskich szkół, a także z Połańca i gminy Klimontów.

- To już były szóste takie zawody - mówi Agnieszka Wawrzkiewicz, trenerka LZS Sigma OSiR Staszów i koordynatorka programu "Lekkoatletyka dla każdego". To była zawodniczką Pogoni Ruda Śląska i AZS-AWF Katowice, mistrzyni Polski w skoku wzwyż z 2002 roku. Jej rekord życiowy to 1,82 m.

Jej podopieczni jeszcze nie skaczą tak wysoko. W konkursie rozegranym na parkiecie najwyżej skoczył odnoszący sukcesy w rywalizacji sportowców niepełnosprawnych Mateusz Cecelon z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie - 1,55 m. 5 cm gorszy wynik miał najlepszy wśród gimnazjalistów Kacper Bąk z Połańca.

Najbardziej wartościowy wynik zawodów uzyskała Izabela Jastrząb z Gimnazjum nr 2 w Staszowie - 1,40 m.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi byli Weronika Bednarska z SP 2 w Staszowie (1,20) i Sylwester Przewlekły z SP w Goźlicach (1,25), a dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Aleksandra Stawiarz z Zespołu Szkół w Połańcu (1,25).

Więcej o: