Puchar Polski. Asseco Resovia i PGE Skra zagrają z pierwszoligowcami

Znamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Mistrzowie Polski, Asseco Resovia zagrają w nich z GKS-em Katowice. Najciekawiej zapowiada się jednak pojedynek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem. Turniej finałowy odbędzie się od 5 do 7 lutego we Wrocławiu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W tym sezonie rozgrywki Pucharu Polski odbywają się według innych zasad niż w poprzednich latach. Teraz uczestniczy w nich tylko sześć najlepszych zespołów na półmetku PlusLigi, plus dwa z rund wstępnych, pierwszoligowe SMS PZPS Spała i GKS Katowice. I właśnie na tych drugich trafili w losowaniu siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii. Jeśli pokonają rywali, w półfinale zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów, która za rywala ma innego pierwszoligowca, SMS PZPS Spała, który składa się z mistrzów świata kadetów.

Ciekawsze pary wylosowano po drugiej stronie drabinki. Lider PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w ćwierćfinale z Jastrzębskim Węglem, a obrońcy trofeum Lotos Trefl Gdańsk zmierzą się z rewelacją rozgrywek Cerrad Czarnymi Radom.

Choć zwycięzca tego trofeum od kilku lat nie zapewnia sobie już miejsca w Lidze Mistrzów, to jednak każda z drużyn chce wygrać ten tytuł. Na przykład Asseco Resovia, która w ostatnich czterech latach trzy razy zdobywała mistrzostwo Polski, Puchar Polski ostatnim razem zdobyła w... 1987 roku.

Wszystkie mecze tegorocznego Pucharu Polski odbędą się podczas wspomnianego turnieju we Wrocławiu. W piątek rozegrane zostaną ćwierćfinały (godz. 13, godz. 15.30, godz. 18 i godz. 20.30), w sobotę półfinały (godz. 16 i 19), a w niedzielę finał (godz. 14.45).

Obserwuj @LewMarcin

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel

Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom

Asseco Resovia - GKS Katowice

PGE Skra Bełchatów - SMS Spała