Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Michael Biegler: Fantastyczne zwycięstwo, ale to dopiero faza grupowa!

- Mówiliśmy sobie, że możemy, a nie musimy - podkreśla trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Drużyna Michaela Bieglera wygrała z Francją 31:25!

To pierwsze zwycięstwo Polaków nad Francuzami od 20 lat. - Zdarzało się, że kiedy musieliśmy wygrać, mieliśmy przestoje. Teraz mówilismy sobie, że nie musimy, ale chcemy. I w efekcie to był nasz wielki dzień. Wykonaliśmy fantastyczną pracę w obronie, ale w ataku też robiliśmy to, co założyliśmy. Jestem zadowolony, bo do fazy zasadniczej przystępujemy z czterema punktami. Mamy teraz trzy dni wolne na przygotowania, a to dla nas bardzo ważne - podkreśla Biegler.

Jego drużyna trafiła do grupy z Norwegią, Białorusią i Chorwacją. I jest na dobrej drodze do półfinału. - Ale powiedziałem przed turniejem, że będziemy skupiać się tylko na kolejnym meczu i tego się trzymam. Sławek Szmal miał rację mówiąc, że musimy jak najszybciej zapomnieć o wygranej z Francją i jak najlepiej wykorzystać czas, jaki mamy. To było fantastyczne zwycięstwo, ale zdarzyło się w fazie grupowej - przypomina trener reprezentacji Polski

Zobacz wideo
Czy Polska zdobędzie mistrzostwo Europy?
Więcej o: