Z Pszczółki do Siedlec. Reprezentacyjna skrzydłowa zmienia barwy

Działacze występującej w TBLK Pszczółki AZS UMCS Lublin postanowili się pożegnać z Aldoną Morawiec. Reprezentacyjna skrzydłowa będzie teraz broniła barw grającego w tej samej klasie MKK Siedlce.

Nowy zespół Morawiec prowadzi doskonale znany w Lublinie z racji pracy właśnie w AZS Todor Mołłow, jednocześnie trener reprezentacji Polski. - Aldona od początku sezonu nie mogła się odnaleźć w zespole. Dla jej dobra stwierdziliśmy, że lepiej będzie jeśli trafi do drużyny, w której dostanie więcej minut. U nas nie udało się doprowadzić do tego, żeby spędzała więcej czasu na parkiecie. Aldona ma duży potencjał. To jest taki gracz, który potrzebuje gry na parkiecie. Jestem pewien, że w MKK dostatnie swoją szansę - stwierdził na klubowej stronie internetowej trener lublinianek Krzysztof Szewczyk.

Rzeczywiście Morawiec miała zdecydowanie gorszy sezon od poprzedniego, kiedy to zdobywała 8,5 pkt w meczu miała 5,2 zbiórek i 1,1 asyst. Teraz te statystyki są zdecydowanie słabsze - odpowiednio: 0,8 pkt, 1,4 i 0,4. Warto przypomnieć, że w drużynie siedleckiej grają już dwie inne byłe koszykarki akademickiego klubu - Magdalena Koperwas i Katarzyna Trzeciak.

Wyjazd do Siedlec nie oznacza jednak całkowitego rozbratu Morawiec z Lublinem, bo jako studentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS będzie reprezentowała uczelnię podczas majowych Akademickich Mistrzostw Polski, których miasto nad Bystrzycą będzie gospodarzem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.