Pomocnik Lecha Poznań spodobał się w klubie z pierwszej ligi. Raczej odejdzie

19-letni piłkarz Lecha Poznań Jakub Serafin rundę wiosenną tego sezonu spędzi najprawdopodobniej w Bytovii Bytów. Młody pomocnik pomyślnie przeszedł testy w dwunastym zespole pierwszej ligi.

- Są czynione starania w celu pozyskania tego zawodnika - mówi na oficjalnej stronie kaszuskiego klubu trener Bytovii Tomasz Kafarski. Jakub Serafin pojechał na testy do Bytowa w ubiegłym tygodniu, po tym jak okazało się, że na skrócenie wypożyczenia lechity zdecydował się inny pierwszoligowiec, GKS Bełchatów. Środkowy pomocnik Kolejorza zagrał wiosną w piętnastu meczach (ale tylko w czterech od początku do końca) zespołu prowadzonego przez Rafała Ulatowskiego, kiedyś asystenta Czesława Michniewicza w Lechu Poznań.

Jakub Serafin, który w poprzednim sezonie zaliczył dwa występy w ekstraklasie i został mistrzem Polski z Kolejorzem, tylko na chwilę wrócił na Bułgarską, bo natychmiast dostał ofertę z Bytovii. W weekend lechita wystąpił w jej barwach w sparingu z GKS Przodkowo (1:1), a w poniedziałek dowiedział się, że pierwszoligowiec chce go sprowadzić na drugą część sezonu.

Zawodnikami Bytovii są m.in. byli gracze Lecha Poznań: Gerard Bieszczad, Mateusz Klichowicz i Michał Jakóbowski.

Więcej o: