Oświadczenie piłkarzy: "Mamy dosyć zakulisowych gierek"

- Jako zawodnicy prosimy o natychmiastowe stanowisko w sprawie Klubu z ponad 70-letnią tradycją i tysiącami wychowanej młodzieży piłkarskiej - piszą w specjalnym oświadczeniu zawodnicy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.

Piłkarze olsztyńskiego klubu we wtorkowe południe wydali oświadczenie, w którym odnoszą się do obecnej sytuacji Stomilu Olsztyn. Przypomnijmy, że w poniedziałek w olsztyńskim ratuszu doszło do spotkania akcjonariuszy klubu - miasta oraz stowarzyszenia OKS Stomil Olsztyn, które miało zadecydować o przyszłości biało-niebieskich. Jednak po ponad 2,5 godzinie zamkniętych obrad w sali olsztyńskiego ratusza wyszli rozczarowani pierwsi uczestnicy spotkania. - Walne zostało przerwane, ponieważ zarząd spółki nie przedstawił realnych możliwości finansowych - oznajmiła Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olsztynie. - Kolejne spotkanie zostało zaplanowane pod koniec stycznia. Do tego czasu zarówno zarząd klubu, jak i rada nadzorcza musi wspólnie wypracować prognozy, które będą wiarygodne.

"Bierzemy sprawy w swoje ręce" W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu czytamy (oryginalna treść została zamieszczona poniżej), że piłkarze Stomilu Olsztyn zapowiadają ciągłość przygotowań do rundy wiosennej. Ponadto chcą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby klub awansował do Ekstraklasy. - Nie chcemy wdawać się w szczegółowe relację na linii miasto-klub, ponieważ nie jesteśmy od tego - mówi dla "Wyborczej Olsztyn" Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn. - Przedstawiliśmy jedynie swoje zdanie na ten temat oraz kilka propozycji. Chcemy jasnych i rzetelnych deklaracji ze strony miasta.

Jednym z punktów oświadczenia jest propozycja skierowana do lokalnych przedsiębiorców. Zamysłem piłkarzy jest objęcie patronatu finansowego nad jednym zawodnikiem OKS-u, przez jedną firmę. Umowa na linii zawodnika-przedsiębiorca miałaby obowiązywać do końca obecnego sezonu. - To jest otwarta propozycja dla ludzi prowadzących wszelką działalność gospodarczą - podkreśla obrońca biało-niebieskich - Bierzemy sprawy w swoje ręce, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, ile czasu i wysiłku kosztowała nas obecna pozycja zespołu w rozgrywkach pierwszej ligi. Wierzymy, że znajdą się tacy przedsiębiorcy.

Piłkarze Stomilu oczekują konkretnych decyzji

Kolejne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Stomil Olsztyn S.A zostało zaplanowane na 29 stycznia. Piłkarze zespołu wierzą, że podczas tego spotkania wyjaśni się przyszłość drużyny. - Gdybyśmy w to nie wierzyli, zgasilibyśmy światło i podziękowali wszystkim za współprace - przekonuje Janusz Bucholc. - Proszę sobie zdać sprawę z tego, że ciężko nam jest przetrwać. Każdy nas pobiera pożyczki z banku bądź wspomaga się swoją rodziną. Cały czas wierzymy w ten klub, ponieważ nie ma on prawa upaść. Oczekujemy konkretnych decyzji, a nie doprowadzenia do agonii klubu. Tak dłużej być nie może.

Oświadczenie piłkarzy Stomilu Olsztyn (zachowano oryginalną pisownie):

"W tej bardzo trudnej sytuacji naszego ukochanego Klubu - Stomilu Olsztyn, jako zawodnicy oświadczamy, iż dosyć mamy przeciągających się politycznych, zakulisowych i dla nas niejasnych, pozbawionych konkretnych decyzji, spotkań na linii Klub - Miasto.

Jako zawodnicy prosimy o natychmiastowe stanowisko w sprawie Klubu z ponad 70-letnią tradycją i tysiącami wychowanej młodzieży piłkarskiej. My, jako piłkarze, chcemy rzetelnie przygotowywać się do najbliższej, być może przełomowej, dające nadzieję walce o Ekstraklasę rundy wiosennej. Wobec wszystkich zawodników, sztabu szkoleniowego i pracowników, klub ma zaległości finansowe, a mimo to zapewniamy, że nie odpuścimy w drodze na sam szczyt i doskonale wiemy, jak wiele pracy musimy wykonać, by tam się znaleźć. Do tego jednak potrzeba odrobiny normalności, nie tylko dla nas, lecz także dla naszych rodzin i kibiców tego wielkiego, wyjątkowego klubu!

W nawiązaniu do oświadczenia wydanego przez nas my, jako piłkarze, w związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.

Chcemy być fair, wobec siebie, wobec kibiców i biało-niebieskich braw, dlatego chcemy podjąć próbę realizacji marzeń naszych oraz naszych wiernych kibiców. Zdajemy sobie sprawę, jak długo podnosiliśmy się po upadku klubu w 2003 r. i ile trwał powrót Stomilu do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Pozycja sportowa, którą osiągnęliśmy dzięki ciężkiej pracy wszystkich blisko związanych ze Stomilem Olsztyn zobowiązuje nas do podjęcia próby jej utrzymania.

Do tego jednak niezbędne jest wsparcie finansowe, o które chcemy prosić firmy, przede wszystkim, z naszego regionu.

Naszym pomysłem jest objęcie patronatem finansowym jednego zawodnika klubu przez jedną firmę na okres rundy wiosennej, tj. do 30 czerwca 2016 r.

Razem postarajmy się zrealizować nasze marzenia. Jak to w sporcie, nie zawsze się wygrywa, ale na pewno przegra ten, który nie podejmuje walki.

Wszystkie propozycje prosimy kierować do Rady Drużyny na adres mailowy: piłkarze@stomilolsztyn.com lub nr tel. 882-464-462".

Więcej o: