GKS Katowice. Szczegóły transferu Rafała Pietrzaka do Wisły dograne. Kto go zastąpi?

Wisła Kraków ustaliła już wszystkie szczegóły transferu Rafała Pietrzaka, obrońcy GKS-u Katowice.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Na początku stycznia Rafał Pietrzak podpisał z Wisłą Kraków kontrakt obowiązujący od nowego sezonu. Już wtedy jednak wiele wskazywało na to, że ważnej do końca obecnych rozgrywek umowy z GKS-em Katowice nie wypełni. I choć pierwsza oferta zimowego transferu, jaką złożyła "Biała gwiazda", atrakcyjna nie była, za drugim razem krakowski klub zaproponował już GieKSie znacznie bardziej korzystne pieniądze. To dlatego w poniedziałek katowiczanie zezwolili Pietrzakowi na podjęcie treningów z Wisłą.

Dzisiaj natomiast możemy już napisać, że wszystkie szczegóły przeprowadzki 24-latka do Krakowa zostały dograne. - Do finalizacji transferu pozostały tylko formalności - mówi Wojciech Cygan, prezes GKS-u.

Kto zatem będzie na wiosnę podstawowym lewym obrońcą zespołu z Bukowej? Jeszcze kilka dni temu kandydata do tego miana trzeba było upatrywać w testowanym Serbie Milenko Maloviciu, ale 22-latek sztabu szkoleniowego do siebie nie przekonał. GieKSa szuka więc nadal. A jeśli nie znajdzie, pierwszy w kolejce do miejsca po Pietrzaku będzie Adrian Frańczak. Zresztą, na lewej stronie defensywy pojawiał się już jesienią. Frańczak co prawda również... ma kontrakt obowiązujący tylko do czerwca, ale wszystko wskazuje na to, że jego przedłużenie to tylko kwestia czasu.

Więcej o: