Na ligowym bezrybiu jest plebiscyt, a laureatem Arkadiusz Fabiański (tak, z tych Fabiańskich)

Lubuskie - bodaj jedyne województwo, z którego drużyny piłkarskiej nie da się znaleźć nie tylko w ekstraklasie i na jej zapleczu, ale także w II lidze - bawi się w wybór najlepszego piłkarza. Uroczysta gala odbyła się w Górzykowie, a jej głównym bohaterem stał się bramkarz Arkadiusz Fabiański.

Jego starszy brat Łukasz broni bramki w walijskim klubie Swansea City, ale w papierach ma już Arsenal, Legię i Lecha. Przy czym początki kariery reprezentanta Polski, urodzonego w Kostrzynie n. Odrą, sięgają juniorów Polonii Słubice i MSP Szamotuły, a wejście do świata seniorskiej piłki odbywało się w Lubuszaninie Drezdenko.

Arkadiusz Fabiański ma 23 lata, podkreśla, że starszy brat Łukasz jest dla niego wzorem, leczy póki co chyba niedoścignionym. Bo o ile obaj przechodzili przez szkolnie w juniorach Polonii Słubice i MSP Szamotuły, o tyle 23-letni Arkadiusz utknął później w III-ligowych klubach woj. lubuskiego. Od trzech sezonów stoi w bramce Piasta Karnin. I jako reprezentant tego klubu został właśnie laureatem plebiscytu na najlepszego piłkarza woj. lubuskiego.

Piast zajmuje 15. lokatę w dolnośląsko-lubuskiej grupie III ligi. W 19 rozegranych jesienią meczach stracił 28 goli.

Oto komplet laureatów plebiscytu LZPN

Najlepszy piłkarz woj. lubuskiego: 1. Arkadiusz Fabiański (Piast Karnin), 2. Maciej Stefanowicz (Formacja Port 2000 Mostki), 3. Marcin Żeno (Ilanka Rzepin), 4. Robert Sieczkowski (Budowlani Lubsko), 5. Michał Pakuła (Piast Karnin).

Najlepszy piłkarz lubuskiej IV ligi: 1. Marcin Świrlik (Piast Iłowa), 2. Roman Kopacz (UKP Zielona Góra), 3. Henryk Kurdykowski (Spójnia Ośno Lubuskie), 4. Maciej Górecki (UKP Zielona Góra), 5. Jakub Babij (UKP Zielona Góra).

Najlepsza piłkarka województwa lubuskiego: Kamila Szafrańska (TKKF Stilon Gorzów).

Najlepszy zawodnik futsalu woj. lubuskiego: Piotr Andrzejczak (MOSiR AZS UZ Zielona Góra).

Najlepszy trener woj. lubuskiego: Kamil Michniewicz (Ilanka Rzepin).

Najlepszy trener lubuskiej grupy IV ligi: Piotr Cenin (Santos Świebodzin).

Najlepszy sędzia piłkarski woj. lubuskiego: Dawid Czentorycki.

Uroczysta Gala Piłkarska odbyła się w Winnicy Stara Winna Góra w Górzykowie. Nagrody wręczali m.in: senator Robert Dowhan, dyrektor departamentu infrastruktury społecznej Urzędu Marszałkowskiego Sławomir Kulczyński, dyrektor Muzeum Sportu w Warszawie Tomasz Jagodziński, prezes polskiego oddziału firmy SportFive Andrzej Placzyński, prezes i trener Medyka Konin Roman Jaszczak oraz byli reprezentanci Polski Tomasz Kłos i Paweł Kryszałowicz.

Więcej o: